Що називається кабелем?
Кабель являє собою одну або ж декілька ізольованих і скручених навколо один одного жив, які поміщені в герметичну оболонку. На такій оболонці може знаходитися додатковий захисний шар, що оберігає кабель від різного роду механічних пошкоджень.
Де використовуються кабелі?
За своїми основними функціями кабелі ділять на дві основні групи - силові й контрольні. Силові використовуються для того, щоб передавати і правильно розподіляти електричну енергію, спрямовуючи її до різного роду струмоприймачів і розподільних пристроїв. Контрольні необхідні для з'єднання електричних приладів, апаратів і зборок затискачів (наприклад, в мережах управління, автоматизації та сигналізації) з джерелом струму.
Які бувають кабелі по типу ізоляційного шару і виду оболонки?
За різновиди ізоляції і оболонки кабелі можна розділити на кілька основних груп:
- З просоченою паперовою ізоляцією, поміщені в металеву оболонку;
- З паперовою ізоляцією, яку просочують нестікаючим складом, і також розміщують в металевій оболонці;
- З ізоляційним шаром, виготовленим із пластмаси, який потім встановлюють в пластмасову або металеву оболонку;
- Гумовий ізоляційний шар з наступним приміщенням кабелю в пластмасову, гумову або металеву оболонку.
Купити кабель дешево можна тут: кабель оптом москва .
Великий вибір якісних кабелів за доступними цінами.
У кожній з наведених груп кабелі ділять по номінальній напрузі, кількістю жил, за матеріалом, з якого вони виготовлені, а також за типом захисного шару.
Чим керуються при виготовленні кабелів?
Кабелі виробляють, базуючись на державних і галузевих стандартах (ГОСТи і ОСТи), а також керуючись технічними умовами.
Які бувають кабелі?
Як правило, кабелі розраховують на певне номінальну напругу, в зв'язку з чим вибирається і його перетин. Зазвичай кабелі розраховані на напругу 0,66; 1; 3; 6; 10; 20; 35 кВ, їх перетин може становити 1; 1,5; 2,5; 4; 6; 10; 16; 25; 35; 70; 95; 120; 150; 185; 240; 300; 400; 500; 625; 800 і 1000 мм2.
Жили, по яких проходить електричний струм, виробляють з мідного дроту марок ММ (м'яка) і МТ (тверда), а також з алюмінієвих AM (м'яка), АПТ (напівтверда), AT (тверда), АТП (підвищеної твердості). Далі проводять скручування цих жив в одну.
|