Гідроакумулятори можуть бути вертикальними і горизонтальними, тому перед покупкою варто оглянути приміщення, де він буде встановлений, і визначити, який акумулятор тут зручніше розмістити.
Також велике значення має те, яким способом видаляється накопичений повітря. Накопичення повітря може привести до вибуху повітряної пробки і виходу котла з ладу. У великих гидроаккумуляторах об'ємом більше 100 літрів для видалення повітря є спеціальний запобіжний клапан, який періодично стравлює повітря. У вертикальних пристроях можуть встановлюватися спеціальні клапани, а в горизонтальних використовуються ніпелі і кульові крани. У невеликих пристроях, як правило, ставляться кульові крани, і повітря видаляється вручну.
Вибір розміру акумулятора теж є непростою процедурою. Для підбору оптимального варіанту слід враховувати безліч показників. Необхідно знати кількість мешканців у будинку, кількість водорозбірних точок і характер відбору води. Звичайно, досить важко підрахувати, скільки кожен мешканець витрачає води. Але від цього залежить частота включення гідроакумулятора, отже, стабільність подачі води. Подібні пристрої з'явилися в нашій країні недавно, і методика розрахунку поки що не напрацьовано. Але можна використовувати зарубіжний досвід. Там існує метод розрахунку UNI 9182. З його допомогою можна розрахувати розмір гідроакумулятора при наявності декількох точок відбору води.
Замовити гідроакумулятор дешевше можна тут: купить гидроаккумулятор в Киеве.
Для розрахунку параметрів гідроакумулятора необхідно виконати наступне:
Визначити кількість точок споживання води.
Для кожної точки визначити коефіцієнт використання.
Помножити коефіцієнт використання на кількість однакових точок.
Результати підсумувати.
Коефіцієнти використання рекомендується застосовувати наступні:
Душ – 2;
Ванна – 2;
Туалет – 3;
Кран для води – 6;
Кран на кухні – 2;
Пральна машина – 2;
Машина для миття посуду – 2;
Кран для поливу – 2;
Біде – 1.
Отриманий сумарний коефіцієнт необхідно помножити на 3, і вийде максимальний витрата води в літрах за хвилину.
|