За якість сну відповідають багато чинників: це і проветриваемость спальні, і час в яке ви лягаєте в ліжко, і з якими емоціями ви відходите до сну, і багато іншого.
Сьогодні ми поговоримо про такий важливий елемент для хорошого сну як подушка. Під час сну вона служить опорою для шийного відділу хребта і голови. Саме з цієї причини слід ретельно підходити до вибору цього спального аксесуара, інакше після довгої ночі ви прокинетеся розбитими, що не виспавшись і весь нічний відпочинок піде «коту під хвіст».
Як правильно вибрати подушку для сну?
Якщо ж ви спите взагалі без подушки, то результатом такого відпочинку буде викривлення хребта і головні болі.
Жорсткість і розмір цього аксесуара слід вибирати індивідуально, відштовхуючись від того, в якій позі ви звикли відпочивати. Якщо на спині, то жорсткість подушки повинна бути помірною, якщо на боці - по жорсткіше.
Замовляйте якісні, натуральні турецькі подушкт тут: KILIM PILLOW.
Ну а для любителів подрімати на животі слід вибирати подушку помягче. Для сну на боці вибирайте більш високу подушку, ніж для сну на спині.
Вибираючи розмір, потрібно враховувати і те, що повністю лежати на подушці повинна не тільки голова, але і шия. Тому різні «валики» підходять тільки для короткочасного відпочинку, а не для якісного і повноцінного сну.
Також на розмір цього аксесуара впливає і ширина ваших плечей. В основному подушки мають стандартну висоту 10-15 см, проте широкоплечий чоловікам слід вибирати більш високі - 14-17 см.
Крім розміру і жорсткості важливий і наповнювач. Всі наповнювачі поділяються на дві категорії: натуральні і синтетичні. Натуральні більш екологічні, але за ними потрібен ретельний догляд і вони не підходять для людей з алергічними захворюваннями. За синтетичними легше доглядати і вони набагато дешевше.
натуральні наповнювачі
Людям, схильним до стресів, часто рекомендують РОСЛИННИЙ НАПОВНЮВАЧ. Наповнювачі з різних трав добре заспокоюють нервову систему і допомагають розслабитися всьому організму. Але при цьому вони шарудять при русі і служать не більше двох-трьох років.
Подушки з шовку не викликають алергію і не скачуються. Вони на дотик дуже м'які. Але якщо вам попадеться жорсткувата шовкова подушка, то знайте що вона розбавлена силіконом.
Якщо ви не страждаєте на алергію на шерсть, то можете придбати собі подушку з овечої вовни. Вона полегшує самопочуття при ревматизмі, болях у м'язах і суглобах. Але, на жаль, служить не довго і швидко скочується.
Незамінним натуральним наповнювачем служить натуральний латекс. Він є наповнювачем дорогих ортопедичних подушок і може залишатися м'яким і пружним протягом 20 років.
Прекрасно виспатися можна на подушках з пуху і пера. Але вони однозначно не підходять людям, що страждають на алергію. І звичайно за ними потрібен догляд, так як пух і перо є відмінним живильним середовищем для постільної кліща, кишкової палички та стафілококу.
синтетичні наповнювачі
Синтетичним замінником пуху є холлофайбером. Прати такі вироби можна прямо в машинці, але при температурі не вище 30 С.
Також легко стираються в машинці вироби з синтепону. Вони не мають запаху, в них не заводяться пилові кліщі і служать вони в середньому по 10 років.
Подушки з комфорель по терміну служби і за способом догляду за ними ідентичні подушкам з синтепону. Розрізнити їх можна тільки на дотик. Комфорель виготовляється у вигляді пухнастих кульок.
Вироби з СИЛІКОНУ відрізняються пружністю і відмінно відновлюють первісну форму після використання.
Подушки, наповнені в'язкоеластичний піною, також мають «ефектом пам'яті». Добре підходять людям страждають головними болями, радикулітом і різними захворюваннями хребта. Мінус такого виробу в тому, що їх прати не можна. Вода зруйнує піну і ефект «пам'яті» зникне.
Слід пам'ятати, що спальні аксесуари є відмінним живильним середовищем для різного виду бактерій. З цієї причини експерти радять раз в три місяці поміщати подушки в морозильну камеру на 24 години, а в літній, сухий, сонячний день виносити просушувати на балкон. І звичайно ж, не забувайте балувати себе новенькими «Умками», а старі викидати.
|