Четверг, 02.05.2024, 03:33
Приветствую Вас Гость | RSS
Главная | Каталог статей | Регистрация | Вход
Меню сайта
Форма входа
Категории раздела
Жизнь [101]
життя
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Ответы на вопросы / Відповіді на запитання
Главная » Статьи » Жизнь » Жизнь

Спілкування з місцевим населенням у велопоходах

Проблеми з місцевим населенням за кордоном , що й казати , бувають . І викликані вони не тим , що живуть в країнах заморських люди погані або злісні , а просто через різницю в нашому вихованні та поведінці.

Найменше проблем в Європі та Америці. Тут люди просто не звертають на вас ніякої уваги , хіба що ви самі їх про щось попросите. Західна цивілізація вчить не втручатися в особисті справи інших людей , поважати їх свободу. Всі відомі нам проблеми з місцевими жителями в Європі зводилися до спілкування з « особами при виконанні» . Однак завжди все було по закону: якщо порушив , значить порушив , і будеш покараний. Поліцейські країн « першого сорту» намагаються використовувати в першу чергу усні попередження , а до санкцій переходять без ентузіазму. Хабарі європейці брати не люблять , а заподіювати неприємності простим людям , які щось порушили ненавмисно , у них не прийнято.

З нашими колишніми братами зі Східної Європи треба тримати « вухо гостро ». Якщо ви не домовилися про ціну , скажімо обіду , заздалегідь , вас запросто можуть обдурити . З таким підходом абсолютно неможливо зустрітися , наприклад , у Фінляндії, де люди себе поважають. Зверну вашу увагу , що в Європі , на відміну від Росії , якщо ви потрапили в скрутну ситуацію , сміливо йдіть до поліцейських ! Як правило , це розмовляють якоюсь іноземною мовою достатньо освічені і незлобні люди.

У країнах «третього світу» з місцевим населенням спілкування приємним буває не завжди. Вкрай важко перебувати в Єгипті та ряді інших арабських країн. Вимаганням тут займається все населення поголовно , включаючи « осіб при виконанні» . Де б ви не з'явилися , скрізь знайдуться що просять подачку , Вимагає хабар або нав'язують свої послуги люди. Все це називається ємким словом « бакшиш ». Порятунок можна знайти в прямому сенсі слова в пустелі , де людей немає. При всьому при цьому люди тут не злобні і в бійку не лізуть. У бійку не лізуть , але ви постійно в полі зору ! Приїхали в село , вас обступив натовп людей і буде протягом години дивитися , як ви накачуєте колесо , їсте бутерброд. Якщо ви заглядаєте до себе в рюкзак , то чоловік п'ять з аудиторії підійдуть і теж заглянуть до вас у рюкзак : цікаво, а що там таке? Щоб нормально жити в цих умовах , треба бути людиною дуже стриманим. Але навіть таких врівноважених людей , як Владислав Кетов (наш співвітчизник , що об'їхав земну кулю по периметру всіх континентів ) , чекають неприємності. Одного разу в Марокко Владислав прогнав цікавих від своєї палатки ! За це місцеві обрушили на Владислава град каменів. Не по злобі , а просто від образи : не дали подивитися , як людина буде їсти , пити , спати ...

Відомий бельгієць Міхаель де Во під час своєї навколосвітньої велопоходу був битий камінням в Ірані , так як місцевим жителям не сподобалося, як він одягнений. Цікаво , що його ексклюзивний велосипед вартістю більше 3000 доларів залишився при цьому валятися в канаві : Міхаеля били камінням не користі заради , а порядку для . Подібні випадки , звичайно , рідкісні, але відправляючись в країни східні , треба пам'ятати про те , що люди , там живуть , велику увагу звертають на дотримання певних норм поведінки . Це європеєць не прореагує , якщо ви підете по вулиці в костюмі індіанця з фарбованим в червоний колір волоссям. Для жителя Пакистану це абсолютно не прийнятне , і може бути розцінено як громадський виклик . Ніколи не одягайтеся зухвало , якщо їдете в країни Сходу.

Трохи легше зрозуміти поведінку місцевих жителів , якщо звернути увагу на їх віросповідання . Відомо , що буддисти , наприклад , люди орієнтовані на добро і далекі від насильства. У мусульманських країнах ви все-таки людина « чужий» , « невірний ». На практиці це означає подвійний стандарт : мусульманину гріх обманювати іншого мусульманина. Обдурити вас справа теж не особливо хороше, але не таке вже й погане. Був такий випадок в Петербурзькій велокоманді в Туркменістані: нас дуже добре прийняли місцеві жителі , напоїли зеленим чаєм , розповіли про місцеві традиції , попросили переодягнути велоштани на менш викликають , щоб з іншими людьми у нас не було проблем , а потім обікрали. Мусульмани внутрішньо поділяють « свій - чужий» , кого можна обманювати , а кого - гріх. Будете на Сході - зберігайте пильність завжди . З іншого боку, тільки на Сході в глушині ще живо даний гостинність.

Коль ми заговорили про гостинність , не можна не відзначити , що воно зустрічається виключно рідко , і зовсім неможливо його зустріти в місцях масового скупчення туристів . Сьогодні в столітті XXI гостинність - це туристський продукт. Мені розповідали прекрасний випадок, що стався в одній з країн Аравійського півострова : туристів з Росії привезли в село , де їх мали гостинно приймати бедуїни . У розпал сезону бедуїнів на всіх не вистачало , і їх роль виконували наші співвітчизники з Таджикистану , вільно володіли російською мовою . На тих же принципах (гроші - товар - гроші ) побудовані й інші « атракціони гостинності» в місцях масової появи туристів. Але у нас , велотуристів , є велика перевага - ми самі розробляємо свої маршрути і можемо приїхати в таке місце , де не буває « гостинності за гроші» , але є щира гостинність від душі.

Щоб ви себе змогли відчути «дорогим гостем» путешействуйте там , куди рідко добираються туристи і ... маленькими групами. Людині важко запросити і нагодувати дев'ятьох прибульців , а трьох - не проблема.

Під час експедиції па гору Арарат (Східна Туреччина ) ми практично щодня стикалися з справжнім східним гостинністю : місцеві зазивали нас в гості , пригощали кавунами і динями , а в чайханах просто не давали платити! Або ось такий приклад : один з учасників порвав покришку в 17 км від Карса . Він зупинив автобус , щоб дістатися до міста , передав гроші водієві . Гроші перекочували по всьому автобусу до шофера і повернулися назад : з гостя грошей не беремо! У Карсе автобус спеціально під'їхав до велосипедного магазину , і чоловік п'ять вивантажували туриста на вулицю: троє тягли велосипед , двоє - рюкзак ... Ось це справжнє гостинність , яке від усієї душі ! Шкода, що залишилося воно тільки в малопосещаемих районах .

Якщо ви плануєте поїздку в місця глухі , обов'язково беріть з собою сувеніри. Це можуть бути будь невеликі речі з емблемами Петербурга або Росії : ручки , блокноти , значки , набори листівок. Якщо людина надає вам теплий прийом і робить це від щирого серця , то гроші , як правило , він не тільки не бере , але навіть ображається , якщо ви хочете йому заплатити , скажімо , за нічліг або обід . А ось подарунок візьме з задоволенням! Одного разу ми переночували в турецькому селі , в приміщенні клубу. Місцеві тепло нас зустріли , приносили виноград і груші ... а віддячити їм було нічим ... Не залишили Чи ми про себе погану думку , як про людей жадібних , тільки тому що не мали з собою сувенірів ?
Категория: Жизнь | Добавил: 329 (23.03.2014)
Просмотров: 549 | Теги: люди, велопохід, похід | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Сделать бесплатный сайт с uCoz