Пятница, 26.04.2024, 16:38
Приветствую Вас Гость | RSS
Главная | Каталог статей | Регистрация | Вход
Меню сайта
Форма входа
Категории раздела
Жизнь [101]
життя
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Ответы на вопросы / Відповіді на запитання
Главная » Статьи » Жизнь » Жизнь

Правила безпечної поведінки в велопоході

Правила хорошого тону.

Психологічні проблеми в групі легше долати , якщо всі виконують елементарні правила хорошого тону. Чому така назва? Звичайно ж , немає єдиних правил поведінки , і ніхто не посадить у в'язницю за їх невиконання . Проте слідування неписаними правилами допоможе вам влитися в велосообщество , або навпаки , не випасти з нього проти своєї волі.

Головне похідне правила - «не створюй проблем оточуючим і роби свою справу» . У поході (крім велотурів ) доводиться займатися не тільки тим , що подобається , а й тим , що необхідно. І роботи цієї багато. Робота розподіляється між членами групи , і її треба робити. Якщо вам дали щось непосильний або те , що ви не вмієте - попросіть собі іншу роботу. Але зі свого досвіду знаю , зберегти хороше ставлення до людини, яка гріється біля багаття , поки ти мокрий і холодний займаєшся благоустроєм табору - непросто. З правила є наслідки: будь як усі , чи не перевалювати на інших свої проблеми , відповідай за свої дії. Будь як усі - означає , що не треба створювати колективу проблеми , якщо можна їх не створити . Не треба ставити в поході ніяких експериментів , що до речі , часто буває. То людина вирішує стати вегетаріанцем , то спробувати « лікувальне голодування » або ще якусь безглуздість. Все це ... можна робити , але так , щоб ніхто про це не знав. Не хочете м'яса - підійдіть до завгоспа і шепніть йому на вушко: « Відклади мені , брат , кашки , поки тушонку туди не поклали» , - і буде в поході спокій і порядок. У замкнутому колективі , який не перший день вариться у власному соку , люди часто болісно переносять особливості інших . Дуже важливе правило: не покидай групу , не сказавши про це! Це вірний крок до створення проблем. Нарешті , не можна не порекомендувати допомагати іншим! Це допомагає завоювати авторитет !

Пара рад керівникам походів.

Керівник повинен бути сильніше сильного і слабкіше слабкого.

Загальне правило для керівника таке: « максимально піклуватися про групу та інтересах кожного , але не підпускати народ до прийняття та обговоренню рішень». Приклад : треба визначити , що приготувати на вечерю. Це не принципове питання - візьміть і визначте , чи перекладіть рішення на завгоспа - однієї конкретної людини . Якщо ви будете проводити опитування , а з вами в поході ще 10 осіб , справа затягнеться і ні до чого , окрім пустопорожніх слів про те , що тушонка з макаронами гірше , ніж з гречкою , не приведе.

Інший хороший рада - « не треба миготіти ». Припустимо , виникла не цілком зрозуміла ситуація . Наприклад , не ясно , куди їхати. Якщо ви спочатку скажете : їдемо наліво , а потім - ні, краще направо ... або все-таки наліво , то в обговорення втягнеться вся група , у тому числі навіть ті люди , які за всі попередні дні до карти і близько не підходили. Краще відкличте пару- трійку найбільш авторитетних туристів , проведіть з ними нараду і прийдіть до певного думку . А вже потім донесіть до широких верств громадськості прийняте рішення.

Порада третя - « не забувайте тримати дисципліну » , а також доводити до народу прийняті рішення. Часто буває , керівник прийняв рішення - « через півгодини виїжджаємо » , але чули про нього тільки ті , хто стояв поруч - в результаті частина людей виявилася не в курсі подій. Основним методом підтримання дисципліни є самостійні прийняття рішення в спірних ситуаціях і ... режим дня. Якщо група хоче пройти той чи інший маршрут , то вставати вона повинна рано , і ніяк інакше. Ранній підйом мобілізує людей , налаштовує на подолання ! Якщо група піднімається в 11 ранку - результату не буде. І справа не в тому , що автор цих рядків любить вставати зі світанком - якраз навпаки! Я прихильник роботи до півночі , але в поході така тактика до добра не приводить. Звичайно , якщо ваш похід зовсім вже не має ніяких цілей , то можна спати і до обіду. Але в цьому випадку будьте готові, що до вашого приїзду сільмаг буде закритий, в музей ви не потрапите , і місце для стоянки буде далеко від ідеалу - просто не буде світлого часу , щоб знайти гарну галявинку.

Порада четверта. « Персоналізуйте відповідальність». Керівник завжди повинен призначати « крайнього» , що несе відповідальність за те чи інше діяння групи. Приклад: «Завтра встаємо в 6-30 », - говорить керівник групи. Вранці все прокидаються в одинадцять .... Хто винен? Зрозуміло , сам керівник. Більш правильні команди такі: «Підйом в 6-30, відповідальний - Вася ». Тоді у вас буде більше шансів зробити потрібні справи в строк і правильно.

П'ятий рада . Не беріть на себе занадто багато. Керівник це не та людина, яка все робить за всіх сам. Керівнику більш властиво розподіляти роботу між усіма учасниками походу і стежити за її виконанням.

Нарешті , турпохід - це не армійська операція, а учасниці не штрафний батальйон. Рішення керівник повинен приймати на основі свого авторитету, вміти наполягати на них, не забуваючи про те, що діяти треба в інтересах колективу.
Категория: Жизнь | Добавил: 329 (23.03.2014)
Просмотров: 561 | Теги: велопохід, похід | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Сделать бесплатный сайт с uCoz