Четверг, 02.05.2024, 02:31
Приветствую Вас Гость | RSS
Главная | Каталог статей | Регистрация | Вход
Меню сайта
Форма входа
Категории раздела
Жизнь [101]
життя
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Ответы на вопросы / Відповіді на запитання
Главная » Статьи » Жизнь » Жизнь

Як потрібно правильно спілкуватися з людьми в поході

Куди б ви не поїхали в похід на велосипеді , скрізь може так статися , що вам потрібно буде вміти правильно спілкуватися з людьми. Найчастіше , коли вам потрібно буде знайти правильну дорогу для продовження вашого маршруту. У попередніх статтях ви вже могли прочитати, як уникати негативних наслідків спілкування з хуліганами , терористами , чиновниками та іншими небажаними особистостями. А в цій статті давайте розглянемо , як потрібно правильно спілкуватися з людьми в поході , щоб добути максимум корисної інформації від місцевих жителів.

Уявімо собі типову ситуацію , коли необхідно дізнатися , чи дозволяє дорога продовжувати рух на велосипедах в обраному напрямку. Якщо знайти першого-ліпшого перехожого і запитати: «Скажіть будь ласка , чи є далі дорога з цього села через село Яблуниця в напрямку на Яремче ? » Поставивши запитання таким чином , ви точно не отримаєте задовільної відповіді . Чому так трапиться розглянемо трохи нижче , а зараз перейдемо до класифікації місцевих жителів.

Місцевих жителів за способом добування з них важливої ​​інформації можна розділити на кілька типів. Перший тип - це типові панікери , яким здається , що клімат у них найважчий , болота , гори , степи , пустелі самі непрохідні . Задавши їм питання про дорогу , то , подивившись на ваші туристичні велосипеди , вони скоріше всього скажуть , що ви далі точно не проїдете . Цей тип місцевих жителів щиро переконаний , що для велосипеда потрібні тільки хороші дороги. Від них можна почути купу історій про метрові кучугури , про що застрягли вантажівки . Як з'ясовується пізніше , то насправді вантажівки грузли , але через халатність водіїв , а замети дійсно є, але зовсім маленькі . Це найбільш численний тип місцевих жителів. Вони можуть налякати своїми розповідями , але до їхніх слів потрібно ставитися скептично.

Другий тип місцевих жителів можна позначити , як « господарі ». Найчастіше вони трапляються на Кавказі і в Середній Азії , де ще розвинене гостинність. Якось на півострові Мангишлак , рухаючись по коліях геологорозвідувальних машин , ми добралися до села Фетісова , розташованому біля кордону Туркменії і Казахстану на березі Каспійського моря. Нам потрібно було дістатися до Бекдаш . І щоб це з'ясувати ми вирішили поспілкуватися з місцевим жителем :
- Чи не знаєте ви ... , - ми запитали у місцевих , - чи є далі дорога в напрямку на Бекдаш ?
- Є там дорога ! Дуже хороша дорога - асфальт !
- Асфальт ? Це добре , але скоріше за все він відразу кінчається ?
- Точно! Він скоро закінчується! За селом через сорок кілометрів!
- Та вже ... А по цій дорозі ходить транспорт ?
- Ходить ! Там стабільний рух ! Там навіть автобус їздить !
- І часто цей автобус їздить ?
- Часто ! Кожен четвер !
Як виявилося пізніше , це була жахлива гравійна дорога , яку ігнорували навіть рідко траплялися автомобілі , що їхали прямо по полю ...

На відміну від « панікерів » « господарі » ніяк не хочуть образити гостей і намагаються все прикрасити. До цього типу місцевих жителів також потрібно відноситься зі скептицизмом .

І нарешті , останній вид місцевих жителів - це « знавці ». Такі люди ніколи зі свого села не вибиралися , але все одно будуть намагатися вам пояснити як проїхати , оскільки не хочуть знеславиться перед гостями. Цей тип місцевих жителів найбільш небезпечний для туриста. Слідуючи їх порадам , можна заїхати зовсім не туди , куди було потрібно.

Тепер давайте розберемося , як же нам все-таки потрібно правильно спілкуватися з людьми , щоб отримати вірну інформацію.

При спілкуванні з місцевими жителями найголовніше задавати конкретні питання і домагатися конкретних відповідей . Якщо ви просто запитайте наскільки хороша дорога , то скоріше за все вам дадуть розпливчастий відповідь . У кожної людини своє розуміння гарної дороги - хтось їздить на самоскиді , а хтось на старому запорожці . Для початку потрібно запитати чи є в цьому напрямку яка-небудь дорога . Потім потрібно запитати чи ходять по ній автобуси , так як автобус не пустять по непрохідною дорозі. Про автобус обов'язково знає кожен житель. Але з іншого боку є такі дороги , де автобус ще проїде , а от велотурист насилу. Також дорога може бути прохідною тільки в певну пору року , наприклад , тільки взимку , коли вся грязь замерзає . Далі визначаємо до якого типу належить місцевий житель. Для цього запитуємо чи їздив він сам по цій дорозі . Навряд чи вам соврут . Якщо вам скажуть , що сам він не їздив , а от їздив його родич , то скоріше за все вам доведеться шукати іншого перехожого. Також взимку обов'язково запитуйте , чистять чи дорогу від снігу. Навіть за самою хорошою дорозі , але занесеної кучугурами , ви не проїдете . Якщо ви Розпитую про маленькі стежки або польові дороги , то може виявитися , що про них взагалі ніхто не знає і ніхто ніколи не їздив. Якщо про дорогу починають розповідати різні жахи , то скоріше за все ви зіткнулися з « панікером » і не варто його слова сприймати серйозно.

Шукати треба не просто першого стрічного , а найкраще шофера. Йому самому доводиться їздити цими дорогами і на відміну від пасажирів точно знає в якому стані знаходиться дорога . Він завжди точно відповість асфальтова , польова , піщана або гравійна дорога . Однак водії схильні применшувати прохідність велосипедів і наївно вважають , що у автомобіля прохідність вище. Насправді по прохідності велосипед не поступається трактора.

Якщо водії думають , що на велосипеді важко проїхати по бруківці , то подумайте , що вони скажуть про звичайну гравійну дорогу.

Але якщо далі ваш маршрут проходить стежкою , то водії вам не допоможуть , тому що по них вони не їздять.

До порад місцевих жителів вдавайтеся тільки при крайній необхідності. Якщо ви справжній велотурист , то у вас повинна бути детальна карта місцевості , мобільний телефон , GPS- навігатор , компас і можливо навіть маленький легкий планшетний комп'ютер з докладними супутниковими картами. У такому випадку просто вивчіть місцевість по карті. Супутник не обдурить. Не варто спілкуватися з місцевими жителями всієї туристичною групою , щоб несподівані відповіді не посіяли паніку в групі.
Категория: Жизнь | Добавил: 329 (23.03.2014)
Просмотров: 560 | Комментарии: 1 | Теги: люди, велопохід, похід, спілкування | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Сделать бесплатный сайт с uCoz