Пятница, 29.03.2024, 11:08
Приветствую Вас Гость | RSS
Главная | Каталог статей | Регистрация | Вход
Меню сайта
Форма входа
Категории раздела
Здоровье [33]
здоров'я
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Ответы на вопросы / Відповіді на запитання
Главная » Статьи » Здоровье » Здоровье

У Європі приступають до генної терапії: «невиліковні» хвороби виліковні?

 

Багато захворювань , що вважаються невиліковними , через деякий час перестають бути такими - медицина крокує вперед семимильними кроками. Можна згадати тиф , від якого померли мільйони людей , або банальну кір , яка в країнах , які проводять тотальну вакцинацію , практично винищені . Та що там тиф , від « звичайного» сепсису , поки не винайшли антибіотики , померла така купа народу , що ой- ей-ей . Будь в часи Пушкіна пеніцилін , великий російський поет , можливо , порадував би майбутні покоління не одним десятків шедеврів.

     Однак існують захворювання , від яких поки немає ліків. Це так звані генетичні захворювання , коли « несправні " не серце, не легкі , що не нирки - несправні самі гени. Полагодити їх надзвичайно важко , так як вони присутні у всіх клітинах тіла.

     І ось нещодавно вперше в історії західної медицини для продажу і широкого використання дозволено ліки з розряду генетичних . До цього всі подібні спроби відхилялися - занадто небезпечні і мало передбачувані експерименти з генами. 2 листопада 2012 Єврокомісія схвалила використання і продаж у Євросоюзі чудо- препарату, що отримав назву « глібера » ( Glybera ) . Він покликаний допомогти людям , які з народження вражені важкої генетичної хворобою - ліпопротеіноліпазной недостатністю ( lipoprotein lipase deficiency або LPLD ) . Таких хворих небагато ( одна-дві людини на мільйон , для проведення клінічних випробувань Глібера , вченим вдалося знайти всього 27 пацієнтів) , але страждання їх неймовірно. Через наявність невеликого генетичного збою дефіцит ліпопротеінліпази не дозволяє людині нормально перетравлювати жири. У підсумку вони накопичується в крові , з'являються болі в животі , недотримання найсуворішої дієти може привести до летального результату. Втім , деяким хворим і це не допомагає.

     Творці нового ліки замінили проблемну ділянку гена на працюючий , а потім ввели його в організм , скориставшись дуже своєрідним механізмом - за допомогою « вірусу » , який уражує м'язову тканину. Тепер достатньо однієї ін'єкції в стегно для того , щоб все збійні ДНК - ланцюжки в клітинах організму почали « заражатися » , стаючи нормальними.

     «Світовий медициною зроблений революційний крок , коли вперше на Заході до вживання дозволено ліки , покликане безпосередньо впливати на ДНК людини , - зазначила британська радіостанція Бі -бі -сі. - Тим самим відкрито шлях для використання наколенного протягом останніх 40 років досвіду генної інженерії та медичних методів внесення змін в генетичний апарат соматичних клітин людини з метою лікування численних захворювань , включаючи виправлення дефектів в структурах ДНК ».

     Нові ліки пробивало собі дорогу з великими труднощами , в загальній складності близько 20 років. Заявка на реєстрацію Глібера відкланялася в Європі тричі. За цей час змінилася фармацевтична компанія- виробник: препарат був створений голландською фірмою , яка пізніше була поглинена датської UniQure .

     Видавши дозвіл на принципово новий метод лікування , Європейське медичне агентство попередило , що застосовувати генетичне втручання можливе тільки в найскладніших випадках. А виробник ліки зобов'язаний регулярно інформувати про стан пацієнтів.

     Позбавлення від « невиліковного » недуги обійдеться на перших порах в нечувану суму - в 1,6 млн доларів. Втім , як заявив глава компанії UniQure Йорн Альдаг , «Ми не вважаємо , що вартість цих ліків завищена , так як вони не лікують , а назавжди зцілюють людину ». З часом диво-ліки значно подешевшає.

     Європейці не перший відкрили двері в майбутнє медицини , намагаючись лікувати захворювання, пов'язані з генними порушеннями. Раніше генна терапія була дозволена в Китаї. У жовтні 2003 року там був офіційно зареєстрований гендіцін - препарат для лікування епідермоїдного ( плоскоклітинного ) раку.

Категория: Здоровье | Добавил: 329 (25.03.2014)
Просмотров: 1006 | Комментарии: 2 | Теги: Європа | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Сделать бесплатный сайт с uCoz