Четверг, 25.04.2024, 01:20
Приветствую Вас Гость | RSS
Главная | Каталог статей | Регистрация | Вход
Меню сайта
Форма входа
Категории раздела
Здоровье [33]
здоров'я
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Ответы на вопросы / Відповіді на запитання
Главная » Статьи » Здоровье » Здоровье

Сон - очищення мозку від токсинів?

 

Природа сну цікавила людей з давнини . Ми настільки віримо в доцільність природи , що мимоволі замислюємося : а навіщо він потрібен, цей сон. Ноги потрібні , щоб бігти від небезпеки або , навпаки , щоб наздогнати свою жертву. Очі , гострий зір - щоб правильно орієнтуватися в просторі. Ну , а сон , то незрозумілий стан , коли ти повністю беззахисний перед оточуючими тебе небезпеками - навіщо потрібен він ?

      Група дослідників з Рочестерського університету ( США ) порахувала , що фундаментальним сенсом сну є очищення головного мозку від токсинів , що накопичилися за минулий день . Про найважливішої функції «утилізації відходів» нещодавно розповів журнал « Science Translational Medicine ».

     На думку вчених , нерви також страждають від накопичуються отруйних протеїнів - так що потрібно їх регулярне очищення . У процесі сну гліальні клітини головного мозку (допоміжні клітини нервової тканини, що оточують нейрони , становлять близько 40 відсотків обсягу центральної нервової системи , їх кількість у середньому в 10-50 разів більше , ніж нейронів) дещо зменшуються в об'ємі. У результаті між нейронами утворюються проломи , що дає можливість мозку вимити все накопичилися за період неспання токсини.

     Виявлену ними нову систему , за допомогою якої проводиться очищення тканин головного мозку від продуктів життєдіяльності , дослідники назвали глімфатіческой . Доктор Недергаард і її колеги встановили , що ця система у лабораторних мишей стає активніше приблизно в 10 разів , коли тварини сплять. У періоди неспання центральна нервова система зайнята іншим - обробкою інформації .

     Те , що нова система була виявлена ​​тільки зараз зовсім не дивно , вважають учені. Глімфатіческая система знаходиться в дії , тільки коли вона не пошкоджена , і «працює » тільки в живому мозку . Раніше дослідниками вивчалися , в основному , зразки тканин « неживого » мозку. Спеціальна техніка, що дозволяє спостерігати за роботою мозку « в дії» , з'явилася тільки в останній час.

     Відкриття нової системи очищення мозку від токсинів обіцяє велике майбутнє при діагностиці людських недуг. Так , існують захворювання , при яких надлишок білка в центральній нервовій системі призводить до великих проблем (наприклад , хвороба Альцгеймера) .

     Ну , а що дає усвідомлення процесу сну для нас , пересічних обивателів ? Напевно , розуміння того , що добре знали й наші предки : хочеш бути здоровим - висипайся !

Категория: Здоровье | Добавил: 329 (25.03.2014)
Просмотров: 619 | Комментарии: 2 | Теги: сон, токсини | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Сделать бесплатный сайт с uCoz