Четверг, 25.04.2024, 14:37
Приветствую Вас Гость | RSS
Главная | Каталог статей | Регистрация | Вход
Меню сайта
Форма входа
Категории раздела
Здоровье [33]
здоров'я
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Ответы на вопросы / Відповіді на запитання
Главная » Статьи » Здоровье » Здоровье

«Рот-в-рот» краще не робити? Чи дійсно штучне дихання рятує життя

 

Технології штучного дихання «рот -в- рот » вчать у всіх медичних навчальних закладах. Більш того , довгі роки стверджувалося , що найпростішими навичками порятунку життя повинен опанувати кожен - адже вони можуть знадобитися в будь-який момент , коли поруч не буде професійних медиків , а всього пару хвилин заминки можуть погубити чиєсь життя. Так що вислів « вдихнути життя » , відоме з найдавніших часів , придумано не випадково.

     Однак , на жаль , як нещодавно з'ясували американські вчені , тільки чверть пацієнтів із зупинкою серця - один з кожних чотирьох - точно отримали допомогу у вигляді серцево -легеневої реанімації , маніпуляції «рот -в- рот ». Причина банальна - звичайна гидливість. Втім , уявіть , що у вас на очах впав бомж або просто старезний або хвора людина вистачить у вас духу без сумнівів зробити йому штучне дихання?

     Зрозуміло , що людське життя важливіше цих наших моральних коливань . Але мова - то йде про секунди ! Фахівці кажуть , що середній час , витрачений на два дихальних руху , має становити не більше 2 секунд - тоді як за тими ж американськими дослідженнями , перехожі на це витрачають в середньому 16 секунд , набираючись цього самого духу. А зайві секунди бездіяльності можуть виявитися фатальними для залишився без руху серця.

     Автори відразу декількох досліджень , проведених в США , стверджують , що для порятунку людини , у якого зупинилося серце , можна навіть не володіючи навичками штучного дихання , достатньо тільки непрямого масажу серця. Пошлемося на два таких дослідження - Томаса Рі , директори медичних програм служби порятунку округу Кінг , Вашингтон / робота опублікована в авторитетному виданні The New England Journal of Medicine / і доповідь , зроблений Гордоном Іві і Артуром Сандерс , медичний коледж Арізони Університету , Туксон / опублікований в онлайн -версії журналу « Journal of the American College of Cardiology » / .

     Автор однієї з робіт Томас Рі наводить дані дослідження , які проводили співробітники служб порятунку в Лондоні , Вашингтоні і Стокгольмі - аналіз більше 3 тисяч випадків. За порадами його наукової групи половині пацієнтів , у яких не промацувався пульс , робили тільки непрямий масаж серця , іншій половині - той же масаж разом з штучним диханням рот в рот.

     Результати / стан здоров'я постраждалих через 30 днів / виявилися дивовижними. Пацієнти , яким робили тільки непрямий масаж серця , виживали більше тих , хто отримував масаж серця плюс штучне дихання - в ​​середньому , на 1,5 відсотка.

     Пояснення цьому просте: непрофесійні рятувальники відволікалися від головного завдання постійно робити непрямий масаж серця з частотою 100 разів на хвилину. Адже навіть лікарі з вищою медичною освітою не можуть похвалитися тим , що мають великий досвід у цій справі і регулярно роблять штучне дихання.

     Компресію грудної клітини освоїти значно легше. Тому якщо недосвідчена людина змушений виступати в ролі рятувальника / їм по волі долі може стати будь-який з нас / , то , напевно , дійсно краще обійтися без штучного дихання. Інакше в складній , критичної ситуації , коли серце постраждалого зупинилося , будь-яка затримка може виявитися смертельною. Ну , а якщо досвіду у вас достатньо , то , напевно , варто застосовувати і штучне дихання.

     Під свої спостереження учені підвели і наукову базу. Справа в тому , що компресія грудної клітки забезпечує не вентиляцію легенів , а приплив крові до серця і головного мозку . Після зупинки серця хвилин десять насичення крові киснем / так звана оксигенація крові / зберігається цілком на прийнятному рівні - так що дихання не так необхідно, як триваюча циркуляція крові.

     Подібний підхід до дій в критичній ситуації в даний час зустрічає розуміння вже по всьому світу - нові рекомендації прийняті і в США / рекомендації Американської Асоціації Серця / , і в багатьох країнах Азії. У Європі все ще сумніваються , у листі Європейського реанімаційного ради 2007 говориться , що слід проводити безвентіляціонную легеневу реанімацію разом з масажем серця.

     У кожному разі , мені здається , слід витратити трохи часу , щоб навчитися робити і непрямий масаж серця , і штучне дихання , дізнатися , що робити в інших критичних випадках. Це може врятувати і вашу , і чужі життя .

Категория: Здоровье | Добавил: 329 (25.03.2014)
Просмотров: 755 | Теги: Життя, дихання | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Сделать бесплатный сайт с uCoz