Суббота, 27.04.2024, 02:04
Приветствую Вас Гость | RSS
Главная | Каталог статей | Регистрация | Вход
Меню сайта
Форма входа
Категории раздела
Здоровье [33]
здоров'я
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Ответы на вопросы / Відповіді на запитання
Главная » Статьи » Здоровье » Здоровье

Підготовка до велопоходу: оптимальне фізичне навантаження.

Стародавня старенька приходить на прийом до лікаря і каже:
- Лікар , мене турбує задишка .
Доктор , уважно її вислухавши
і не визначивши ніяких причин задуху , запитує:
- І за яких умов вона у вас починається ?
- Якщо я швидко біжу за трамваєм ...

Підготовка: оптимальна фізичне навантаження .

Сьогодні подорожами на велосипеді займаються багато людей від мала до велика. Нам траплялися в багатоденних велосипедних походах і семирічна дівчинка і 83 -річна жінка. Ймовірно , віковий діапазон може бути значно ширше. Наприкінці 70 -х років у горах Сванетії одного разу зустрілася група «божевільних туристів» , які ходили через перевали з однорічним і трирічною дитиною . Про верхньої вікової планки навіть заїкатися непристойно. Лев Толстой почав займатися велосипедом , коли йому було 60 років. Де-небудь в Тибеті живе 120 -річний довгожитель , який здійснює щоденні велопоходи в гори , наприклад , до своїх стадам , навіть і не підозрюючи , що він є велотуристів з найбільшим стажем на землі.

Але повернемося до теми нашої глави . Якщо ви вирішили зайнятися подорожами , то незайвим є медичний огляд. Це не залежить від віку та виду занять. Хворіти можуть і молодий і старий . Не треба займатися профанацією і йти в поліклініку або в першу-ліпшу лікарську комісію , де сидять фахівці , нічого не розуміють у туризмі. Крім того , на жаль , у багатьох випадках їх цікавить тільки оплата консультації , а не ваше здоров'я. Вибирайте професіоналів ( спортивних лікарів) , які краще розуміють специфіку велосипедних навантажень .

Звичайно , якщо у вас є хронічне захворювання , то ви повинні завчасно проконсультуватися у свого лікуючого лікаря про можливий ризик для здоров'я і бути готовим до тих несподіванок , які можуть відбутися далеко від дому. Так , наприклад , якщо у вас бронхіальна астма , то слід знати , що в умовах фізичного навантаження , особливо взимку , може бути загострення . Отже, треба мати відповідні препарати.

Важливою є підготовка до походу. Як визначити , чи готові ви до велосипедного пробігу в 150 км , в умовах жаркого клімату , по горах , з вантажем на багажнику в 30 кг ? Як кажуть в Одесі , існує « дистанція величезного розміру » між багатоденними автономними подорожами і походами вихідного дня на спортивному велосипеді.

Головне дотримуватися принцип поступовості збільшення навантаження , особливо під час підготовки до велосезон . Сам Гіппократ відмітив : « безпричинна втома віщує хворобу». Надмірні навантаження , особливо в умовах « весняного авітамінозу » і «зимової сплячки» , будуть виражатися в прехоядщем зменшенні функціональних резервів організму, тобто в стомленні .

Якщо ваші друзі навіть взимку не припиняли тренуватися , бігали на лижах і підтримували хорошу спортивну форму , раптом запрошують на маленький « пробіг » - не менше ста кілометрів. І в цей довгоочікуваний день ви з радістю вибираєтесь на прекрасну весняну дорогу. Але десь на 30-40 кілометрі ваші ноги перестають слухатися , м'язи стають ватяними, голова паморочиться . Ви не здаєтеся » , але кожен метр дається з боєм. Друзі починають розуміти , що з вами щось не так і пропонують перепочити. На жаль , ніякі « підгодівлі » (шоколад , цукерки , цукор , фрукти ) положення вже не врятують. Це був « не ваш день» , і з цим треба змиритися. З точки зору медицини ситуацію можна пояснити накопиченням в м'язах недоокислених продуктів , молочної кислоти і т. д. Крім того , слід враховувати , що заняття велосипедом мають певну специфіку , оскільки при їзді задіюються м'язи (передні групи стегна) , які в звичайному житті серйозно не напружуються . Нічого не вдієш , у наведеній ситуації треба змиритися і закінчити поїздку навіть якщо в очах ваших друзів ви будете погано виглядати. І не важливо , хто ви , майстер спорту з дзю- до або домогосподарка. З нашого досвіду можна сказати , що проблеми і падіння бувають у всіх - і тендітних дівчаток, і накачаних культуристів , причому останні падають частіше і з великими наслідками для себе і оточуючих.

Тільки повноцінний відпочинок 1-2 дня зніме симптоми м'язової втоми. Ту ж ситуацію можна очікувати, коли ви , нехтуючи всіма канонами туризму , відірвалися від м'якого крісла перед комп'ютером і кинулися підкорювати на велосипеді засніжені перевали або бездоріжжі тундри.

Який висновок з усього вищесказаного можна зробити? Тільки постійність тренувань , поступовість збільшення навантажень і самоконтроль можуть дати гарантію того , що ранньою весною після покатушки ви доїдете додому.

Якщо ви пунктуальна людина , то заведіть журнал самоконтролю і регулярно записуйте в нього свої показники. Ви зможете на свій розсуд вибрати різні тести оцінки таких важливих показників , як частоти серцебиття , маси тіла , сили м'язів , витривалості і т. д. Це дозволить з'ясувати , наскільки ви підготовлені до фізичних навантажень і як далеко просунулися в підготовці .
Категория: Здоровье | Добавил: 329 (23.03.2014)
Просмотров: 700 | Комментарии: 1 | Теги: велопохід, похід | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Сделать бесплатный сайт с uCoz