Пятница, 19.04.2024, 05:29
Приветствую Вас Гость | RSS
Главная | Каталог статей | Регистрация | Вход
Меню сайта
Форма входа
Категории раздела
Здоровье [33]
здоров'я
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Ответы на вопросы / Відповіді на запитання
Главная » Статьи » Здоровье » Здоровье

Контроль роботи серцево-судинної системи.

Артеріальний тиск при фізичних навантаженнях. У домашніх умовах кожен може самостійно виміряти артеріальний тиск за допомогою автоматичного приладу . Якщо вам цікаві подробиці , то перша цифра відповідає систолі тиску (тиск в камерах серця під час його стиснення ) , а друга цифра - діастолічний тиск (тиск в його камерах до моменту розслаблення ) .

Артеріальний тиск , так само як і пульс , змінюється в залежності від віку , навантаження і наявних захворювань . Як змінюється тиск з віком: у немовляти АД може становити 60 / 40 мм рт. ст. , тиск в літньому віці може бути вже 140-150/90 . За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я , нормальним АТ для дорослої людини вважається кров'яний тиск від 90 / 70 до 140/ 80 мм рт. ст. У той же час, якщо ваш тиск перевищує 140 / 90 , це може свідчити про схильність до гіпертонії , а якщо менше 90 / 70 мм рт. ст. - До гіпотонії .

Визначення навантаження за показаннями пульсу. Частота серцевих скорочень ( ЧСС) , також відома як пульс - це кількість ударів на хвилину. Частота серцебиття , виміряна в спокійному стані , є важливою характеристикою рівня вашого фізичного стану. Для вимірювання пульсу можна використовувати наручні пульсометри .

Нормальний пульс вимірюється зазвичай на променевої або сонної артерії , і повинен бути від 60 до 90 ударів за хвилину . При зниженні ЧСС менше 60 , якщо ви не займалися серйозно спортом , обов'язково проконсультуйтеся у кардіолога про причини цього феномена.

Пульс при фізичному навантаженні збільшується. При 130-150 ударах в хвилину - навантаження середньої інтенсивності , при частоті 150-170 - висока , а почастішання до 170-200 ударів на хвилину буває при навантаженні граничною.

Якщо ви поїхали в похід вихідного дня , стежте, щоб ваш пульс не перевищував 120 ударів на хвилину , що відповідає легкому навантаженні . Але це ще не вся необхідна інформація , важливо знати , як після навантаження відновлюється пульс.

Стан серцево- судинної системи , ефективність тренувань і переносимість фізичних навантажень може охарактеризувати ортостатический тест ( вимірювання ЧСС на променевої артерії в горизонтальному і вертикальному положеннях) .

Методика проведення ортостатического тесту. Спочатку відпочиньте в положенні лежачи 10 хвилин. Потім підрахуйте пульс за 20 секунд ( для перерахунку на хвилину потрібно помножити на 3 ) . Потім повільно підніміться і виміряйте пульс в положенні стоячи на 1 -й , 5 -й і 10 -й хвилинах. Зазвичай при гарній ортостатичної стійкості пульс на 10 -й хвилині частішає не більше ніж на 15 ударів на хвилину для чоловіків і 20 ударів для жінок. Після перенесених важких захворювань , при тривалому постільному режимі , перевтомі , особливо навесні , може бути незадовільна стійкість до ортостатическому тесту , яка проявляється запамороченням , поганим самопочуттям або непритомним станом .

Самоконтроль із застосуванням ортостатичної проби .


СтепеньМужчиныЖенщины
хорошая<15<20
удовлетворительная15-3020-40
неудовлетворительная>30>40

Тест на відновлення пульсу може свідчити про вашу фізичної працездатності. Попередньо змиритися частота пульсу в спокої. Потім виконується навантаження - 20 повних присідань за півхвилини. Виміряйте пульс відразу після присідань , а потім через 1 , 2 , 3 хвилини. Оцінка ортостатичної проби: якщо відновлення пульсу настає до кінця першої хвилини , у вас відмінна пристосовність до навантаження , на 2-ий - хороша , на 3-ей - задовільна. Якщо за три хвилини пульс не відновився , значить, ви перевтомлені , і пристосовність до навантажень у вас незадовільна . У цей день займатися фізичними вправами треба дуже обачно.

Якщо у вас хороша чи задовільна переносимість ортостатичної навантаження і відновлення пульсу після 20 -ти присідань , то ви можете спокійно почати кататися на велосипеді на середні дистанції.

Дихання при фізичному навантаженні.

Зрозуміло, що для кожного віку , стану здоров'я , рівня тренованості буде своя частота дихання. Доросла людина робить 14-18 подихів у хвилину . У регулярно тренується спортсмена частота дихання у спокої знижується до 10-12 на хвилину. При фізичному навантаженні частота дихання збільшується в кілька разів і може досягати 60 і більше.

Проба з затримкою дихання на вдиху і на видиху. Цей тест дуже важливий для хворих з хронічними захворюваннями бронхів і легенів ( бронхіальну астму, бронхіти , пневмоніями і т. д.). Або, приміром , ви недавно перенесли гостру респіраторну вірусну інфекцію ( ГРВІ) або гострий бронхіт. Але вам дуже хочеться покататися на велосипеді. Перш ніж поїхати на покатушку , перевірте себе . Контроль проводиться за пробами із затримкою дихання , максимальним видихом і затримкою дихання. Робиться глибокий вдих , потім видих і знову вдих із затримкою дихання на максимально можливий час. Нормальна тривалість затримки дихання у дорослої людини 40-45 сек. Те ж саме робиться із затримкою дихання на видиху. Нормальні показники коливаються від 35 до 25 секунд. Якщо ви після навантаження дихайте «як паровоз » , значить вам слід постояти на « запасному шляху » і долікуватися тиждень іншу.
Категория: Здоровье | Добавил: 329 (23.03.2014)
Просмотров: 1304 | Теги: серце | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Сделать бесплатный сайт с uCoz