Пятница, 26.04.2024, 12:38
Приветствую Вас Гость | RSS
Главная | Каталог статей | Регистрация | Вход
Меню сайта
Форма входа
Категории раздела
Здоровье [33]
здоров'я
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Ответы на вопросы / Відповіді на запитання
Главная » Статьи » Здоровье » Здоровье

Коли приймати ліки: до їжі, після, чим запивати таблетки?...

Чому ліки , призначені лікарем , часом не дають очікуваного ефекту? Чому медикаменти , вельми ефективні для одного пацієнта , практично марні для іншого? Не поспішайте дорікати доктора в тому , що він невірно підібрав для вас лікувальний засіб , не цілком враховує ваші індивідуальні особливості і попередні захворювання. Може бути , вся справа в вас - в тому , що ви просто неправильно приймаєте ліки ?

     Ну , по-перше , необхідно дотримуватися режиму прийому ліків і правильне дозування . Якщо потрібно приймати їх три рази на день - це насправді три рази на добу, тобто по таблетці кожні 8 годин. Не " вранці , вдень і ввечері » - це може бути в « 11 години ранку » , « 12 години дня » і «5 годині вечора » - а через кожні 8 годин. Для найбільш ефективної дії ліків на організм необхідно підтримувати певну його концентрацію в крові.

     Особливо важливо враховувати це при прийомі антибіотиків . В іншому випадку ліки навряд чи зможе впоратися з мікробами , швидше навчить їх протистояти препарату.

     Іноді пацієнти припиняють прийом рекомендованих ліків - мовляв , «все у мене пройшло » , « шкода грошей , аж надто таблетки дорогі » , або якщо до закінчення курсу раптом починають проявлятися побічні ефекти. Порадьтеся з лікарем , буває , деякі незручності потрібно « перетерпіти ».

     Вельми важливо , коли ви приймаєте ліки - «до їжі» , « під час їжі » і «після їжі» . Медики наголошують: тільки своєчасний прийом препаратів забезпечує не тільки максимальний ефект , а й , часто , безпека для вашого здоров'я.

    До їжі : у разі , якщо шлунковий сік на ліки не діє , вони засвоюються краще і всмоктуються швидше. Їх рекомендується приймати хвилин за 30 до їжі. До таких препаратів належать жовчогінні , противиразкові , нормалізують роботу серця. Часто в ці півгодини навіть не вживати рідини , навіть води - щоб не вимити засіб із шлунка. Приклад : антациди / ліки від печії / .

     Іноді таблетки « на голодний шлунок » можуть сильно дратувати слизову . Той же аспірин / ацетилсаліцилову кислоту / ні в якому разі не варто приймати до їжі , тільки строго після їжі / ! / , Під час їжі він розпадається на оцтову кислоту. Більш того , запивати таблетки аспірину необхідно великою кількістю води , тут і склянка не буде зайвим. Якщо таблетка не встигне розчинитися і з якоїсь причини затримається надовго в стравоході або прилипне до стінки шлунка , неминуче утворення виразки ! Аспірин може роз'їдати навіть стінки кровоносних судин.

     Правда , є один виняток : у формі шипучих таблеток аспірин можна випити до обіду: активна речовина вже розчинилося , а бульбашки газу лише прискорять всмоктування ліки.

     Під час їжі : ліків , яких рекомендується приймати після перших ложок , більшість. Це препарати , що поліпшують травлення , сечогінні , проносні / не все! / Кошти. Категорично забороняється приймати під час їжі антибіотики - їх дія повністю нейтралізується шлунковим соком.

     Після їжі : найчастіше , години через два після прийому їжі , як тільки спорожніє вміст шлунка . Це робиться для того , щоб якомога менше подразнює слизову шлунка і кишечника. До таких ліків відносяться протизапальні та болезаспокійливі засоби , препарати , які знижують кислотність.

     Незалежно від прийому їжі приймаються кошти , які покращують кровообіг мозку , бронхолитики і гіпотензивні препарати - ті , які викликають зниження артеріального тиску і застосовуються , головним чином , при патологічному підвищенні системного тиску.

     « Пригорщі » ліки приймати ні в якому разі не можна. У разі , якщо необхідний прийом декількох препаратів , а лікар ніяких рекомендацій не дав , між прийомом різних ліків варто зробити 30-40 хвилинну паузу. Навряд чи навіть вчені скажуть вам , як поєднуються між собою тисячі види таблеток , мікстур , порошків - чи будуть вони засвоюватися організмом , чи легко виводитися кишечником і взагалі - чи не призведе таке « асорті » до якимось важким ускладнень .

     Чим запивати ліки? Питання принципове . Так , наприклад , дуже корисний свіжовичавлений грейпфрутовий сік у поєднанні з деякими препаратами може виявитися небезпечним для життя. Соки , як і молоко / взагалі мають здатність руйнувати структуру лікарських препаратів. Навіть «простий» чай може утворити в з'єднанні з деякими ліками нерозчинні сполуки , важко засвоювані організмом. А улюблений нами кава володіє здатністю прискорювати висновок ліків з організму - перш ніж вони засвоюються.

     Так що запивайте ліки тільки водою. Якщо творцями препарату передбачається прийом іншої рідини , то це буде обов'язково зазначено в інструкції.

     І в будь-якому випадку , не варто поєднувати прийом ліків і алкоголь ! Медики кажуть , що ці поняття просто не поєднуються , причому ніякої ролі фортеця алкоголю не грає. Алкоголь в поєднанні з антибіотиками призведе до запаморочення і нудоти ; з транквілізаторами і антидепресантами - посилить їх дію, з препаратами, що знижують тиск - викличе сонливість. Прийом з аспірином викличе виразку шлунка, з парацетамолом - токсичний гепатит , з інсуліном - гіпоглікемічну кому .

     Більшість таблеток , особливо покритих зовнішньою оболонкою , не можна розгризати - тільки ковтати. Вони так і задумані - спеціальна оболонка захищає препарат від кислотного середовища шлунка. Саме тому не варто розрізати навпіл таблетки , вкриті оболонкою . Крім того, саме активна речовина таблетки часто покривається ароматизатором , щоб « нейтралізувати » неприємний смак ліків .

     Ну , і наостанок - про зберігання ліків. Порада номер 1 : після закінчення терміну придатності , неодмінно вказується на упаковці препарату , його слід без жалю викидати. Хоча справедливості заради треба відзначити , що нерозкриті упаковки і таблетки у блістерах можна зберігати без особливих побоювань довгі роки. Американські дослідники з'ясували , що понад 80% ліків залишаються придатними від 5 до 25 / ! / Років після закінчення терміну придатності , а у решти просто знижується кількість діючих речовин. Якщо ви хочете перевірити ці дані і ризикнути власним здоров'ям - може поекспериментувати на собі.

     А от від вже розкритих упаковок краще позбавлятися , навіть якщо вказаний термін придатності ще не закінчився . Причина не тільки в тому , що таблетки висихають або , навпаки , вбирають вологу з повітря - залежно від умов зберігання. Тобто псуються. Ті ж американці з'ясували , що на поверхні зберігаються у розкритому контейнері препаратів вже через рік починають розмножуватися сальмонела , стафілокок , кишкова паличка та інші мікроорганізми.

     Загалом, не хворійте!
Категория: Здоровье | Добавил: 329 (25.03.2014)
Просмотров: 3213 | Комментарии: 1 | Теги: Таблетки, їжа, Ліки | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 1
1 Олена  
0
Вот еще вам интересная статья на вооружение, про витамины https://newsonline24.com.ua/vitaminy-stoit-li-prinimat-i-v-kakom-kolichestve/ думаю весной как раз актуально.

Имя *:
Email *:
Код *:
Сделать бесплатный сайт с uCoz