Пятница, 26.04.2024, 01:04
Приветствую Вас Гость | RSS
Главная | Каталог статей | Регистрация | Вход
Меню сайта
Форма входа
Категории раздела
Здоровье [33]
здоров'я
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Ответы на вопросы / Відповіді на запитання
Главная » Статьи » Здоровье » Здоровье

Хочете знизити ризик інфаркту - прийміть таблетку аспірину перед сном

Саме таку пораду дають дослідники Американської кардіологічної асоціації , що опублікували нещодавно результати дослідження пацієнтів зі схильністю до серцево-судинних захворювань або вже перенесли інфаркт.

     На думку вчених , невелика «вечірня » доза аспірину , розріджує кров , допоможе запобігти утворенню тромбів , які чреваті серцевими нападами .

     За статистикою , напади ці дуже часто трапляються під ранок , пояснює кардіолог Сідні Сміт , професор медичної школи при Університеті Північної Кароліни і член Американської кардіологічної асоціації .

     Тому таблетка аспірину / 100 мг / , прийнята перед сном , не зашкодить , вважають дослідники. Практично у всіх учасників експерименту - пацієнтів із серцево-судинними захворювань , які протягом трьох місяців щодня приймали аспірин , значно знижувалася ранкова активність тромбоцитів - при тому , що тиск не змінювалося. У пацієнтів , які ліки не приймали, активність тромбоцитів в ранкові години була традиційно високою.

     Разом з тим , вчені підкреслюють , що аналіз результативності часу прийому аспірину проводиться вперше. Так що це поки що не практична рекомендація , а лише привід для подальших досліджень.

Аспірин, з історії створення:

     Ацетилсаліцилова кислота / лат. Acidum acetylsalicylicum , саліциловий ефір оцтової кислоти / - лікарський засіб , що надає аналгезуючу (знеболюючу ) , жарознижуючу , протизапальну та антиагрегантну дію. У нас воно більш відоме під торговою маркою « Аспірин » , запатентованої фірмою « Байєр ».

     Механізм дії і профіль безпеки ацетилсаліцилової кислоти добре вивчені , її ефективність клінічно апробована , у зв'язку з чим препарат входить до списку найважливіших лікарських засобів Всесвітньої організації охорони здоров'я , а також до переліку життєво необхідних і найважливіших лікарських засобів РФ .

     Ацетилсаліцилова кислота вперше була синтезована Шарлем Фредеріком Жераром в 1853 році. 10 серпня 1897 Фелікс Хоффман , який працював у лабораторіях фірми Bayer AG , перший раз отримав зразки ацетилсаліцилової кислоти у формі , можливою для медичного застосування.

     Сировиною для отримання ацетилсаліцилової кислоти служила кора дерева осики ( Aspen нім.) - Що і послужило основою для назви всім відомого аспірину.

     Хоффман відкрив лікувальні властивості ацетилсаліцилової кислоти , намагаючись знайти ліки для свого батька , який страждав на ревматизм .

     Вже в 1899 році перша партія цих ліків з'явилася у продажу . Спочатку був відомий лише жарознижуючий ефект аспірину , пізніше з'ясувалися також його болезаспокійливі і протизапальні властивості . У перші роки аспірин продавався як порошок , а з 1904 року у формі таблеток.

     У 1983 році в медичному журналі New England Journal of Medicine з'явилася публікація дослідження , в якому доведено нове важливе властивість препарату - при його використанні під час нестабільної стенокардії в 2 рази зменшується ризик такого результату захворювання як інфаркт міокарда або смерть.

     За новими даними , аспірин також знижує ризик захворіти на рак , зокрема молочної залози і товстої кишки.

     Щорічно споживається понад 80 мільярдів таблеток аспірину

     Широко поширене застосування аспірину в побуті , як засіб зняти похмілля . Він входить складовим компонентом в широко відомий препарат Алка - Зельцер . Проте , слід розуміти , що аспірин не лікує похмілля , а лише трохи усуває біль. Краще заміняти його іншими анальгетиками , мають менше побічних ефектів.

     При порушеннях згортання крові , наприклад , при гемофілії , збільшується можливість кровотечі.

     Протипоказання: Виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки , кровотечі , при виразковій хворобі в анамнезі , при портальній гіпертензії , венозному застої , при порушенні згортання крові. У деяких людей може виникнути так звана аспіринова астма. Препарати ацетилсаліцилової кислоти не слід призначати дітям до 12 років.

Категория: Здоровье | Добавил: 329 (25.03.2014)
Просмотров: 683 | Комментарии: 1 | Теги: інфоркт, сон | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Сделать бесплатный сайт с uCoz