Суббота, 27.04.2024, 06:47
Приветствую Вас Гость | RSS
Главная | Каталог статей | Регистрация | Вход
Меню сайта
Форма входа
Категории раздела
Здоровье [33]
здоров'я
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Ответы на вопросы / Відповіді на запитання
Главная » Статьи » Здоровье » Здоровье

Чи потрібно спати через "Не хочу"?

 

Способів боротьби з безсонням багато. Але головне - не варто намагатися змусити себе заснути , а краще встати з ліжка. Це висновок групи американських учених під керівництвом Даніеля Бюссе зі Школи медицини Університету Піттсбурга , багаторічне дослідження яких було опубліковано в науковому медичному журналі «Архіви вітчизняної медицини».

     У дослідженні групи взяли участь близько 80 людей похилого віку ( середній вік - понад 70 років). При цьому ніякі лікарські засоби не застосовувалися. Основою експерименту послужили якісь психологічні прийоми, що допомагають пацієнту долати емоційні проблеми.

     Про злободенності теми говорить хоча б той факт , що , за статистикою , в США від безсоння страждає кожен п'ятий житель країни.

     За словами Бюссе , у цієї методики були і певні недоліки. Наприклад , значна вартість - на перших порах психологам доводилося працювати з пацієнтами до восьми годин на день! Пізніше вченим вдалося скоротити цей час до двох годин. Медики розповідали підопічним про структуру сну , про біологічні годинах людського організму , налаштовували на особливий режим сну , коли він повинен був приходити природно , без насильства над собою.

     Результати не змусили себе довго чекати. Дві третини експериментальної групи порахували , що сон у них значно покращився . Деякі й зовсім повідомили про повне позбавлення від безсоння. Причому ефект зберігся і після припинення зустрічей з психологами .

     Так що якщо ви прокинулися серед ночі і ніяк не можете заснути , зовсім не обов'язково мучити себе , змушуючи повернути сон. Автор цього сайту перші три роки гемодіалізу через болісних головних болів взагалі майже не спав ночами , забуваючись від втоми до ранку . Чим сильніше я намагався заснути , тим сильніше боліла голова. Доводилося займати її якимись дрібними справами , що не вимагають особливої ​​напруги і концентрації , дивитися спокійні опівнічні телепередачі - поки втомлений мозок сам не давав команду схилити голову до подушки .

     Хороший сон є однією з основ доброго здоров'я , а безсоння , відповідно, причина багатьох серйозних захворювань і психічних розладів. Доброго сну вам !

     На фото: картина Сальвадора Далі «Сон , викликаний польотом бджоли навколо граната за секунду до пробудження»

Категория: Здоровье | Добавил: 329 (25.03.2014)
Просмотров: 719 | Комментарии: 1 | Теги: сон | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Сделать бесплатный сайт с uCoz