Четверг, 23.01.2020, 19:18
Приветствую Вас Гость | RSS
Главная | Каталог статей | Регистрация | Вход
Меню сайта
Форма входа
Категории раздела
Українською [128]
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Ответы на вопросы / Відповіді на запитання
Главная » Статьи » Українською » Українською

Міфи про арабів

Міфи про арабів

Останнім часом мене вражає що багато людей не знають найпростіших речей. Притому навіть "освічені" люди іноді несуть таку "дивну нісенітницю", що хочеться повністю перервати спілкування. але я поки спробую по-іншому - спробую прояснити з деяких питань. природно, багато росіян не знають не тільки арабську культуру, а й інші, включаючи свою власну. Але я розповім саме про арабів.

Міфи про арабів

Почну з головного питання: хто ж такі араби?

Є така організація Ліга арабських держав. Туди входять держави так званого "арабського світу" + Комори, Сомалі і Джібуті. Населення держави Комори - африканський мікс. У Сомалі і Джібуті живуть кушити - східноафриканської народ. відповідно коморці і кушити НЕ араби.

Тепер перейдемо до країн Арабського світу. Вони діляться на три регіони:
Халідж (країни Перської Затоки): ОАЕ, Саудівська Аравія, Ємен, Оман, Катар, Бахрейн, Кувейт
Шам (країни Леванту): Сирія, Палестина, Йорданія, Ліван, Ірак
Магриб + Північна Африка: Марокко, Алжир, Туніс, (ці три складають "Магриб" - "країни Заходу, тобто Заходу) + Мавританія, Лівія, Єгипет, Судан

Міфи про арабів

Національний склад країн арабського світу різноманітний.

Араби Халіджа. Власне саме "араби". Чорняві, темноокі і смагляві.
Араби Шама. це давним-давно Арабізованих семітські народи Леванту. (Довідка: семіти взагалі - це араби, євреї, бербери, ефіопи-амхара і ще деякі народи). Як правило, араби Леванте не такі темні. особливо Ліванці і Сирійці. Крім того, в цих країнах живуть і інші народності.
Араби Африки - Арабізованих народи Північної Африки. Теж не дуже темні за винятком лівійців, які дещо відрізняються і по культурі. в Магрибі живуть бербери. це теж семіти, але не араби. зовні вони не завжди відрізняються (бо Магрибські араби на 80-90 відсотків мають берберські коріння), але називати берберів арабами не варто. до речі, навпаки -теж.
Окремо можна розглянути Мавританію, де живе мікс (бербери + араби + Західна Африка), тому вони темні і володіють і семітських і африканськими рисами, і Судан, де торже сильна африканська домішка і населення темне. що стосується єгиптян - то там населення теж різноманітно, і самі єгиптяни (а також їхні друзі і дружини =))) частенько ображаються, коли єгиптян називають арабами.
Арабський світ об'єднує подібний менталітет, спосіб життя і деякі традиції.

Міфи про арабів

Тепер найголовніше: Іран, Афганістан, Туреччина, Азербайджан та інші мусульманські країни до арабського світу відношення не мають !!!!!!!!!!!!! ні за походженням, ні за традиціями. Чому багато хто вважає їх арабами, розуму не прикладу.

У кратце по цих країнах: в Ірані живуть іранці. по-іншому - перси. Іранці - індоєвропейський народ. тобто вони ближче до індійцям і навіть до слов'ян за походженням (наприклад, скіфи були народом іранського походження), ніж до арабів. з арабами їх об'єднує місце проживання і релігія. та й то, підхід до релігії у арабів і іранців відрізняється. в Афганістані живуть племена, родинні іранцям. Як не дивно для жителів Росії, але таджики теж споріднений персам народ. Просто в певний момент їх "перевели" з перської писемності на кирилицю, в якомусь сенсі відірвавши тим самим від коренів. тепер таджики ближче до росіян з культури.
Турки і Азері - тюркомовні народи. і теж відрізняються від арабів.
Народи Кавказу взагалі окрема розмова - порівняння арабського і кавказького менталітету вимагає окремої теми.

Категория: Українською | Добавил: 329 (28.04.2016)
Просмотров: 469 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Сделать бесплатный сайт с uCoz