Четверг, 23.01.2020, 19:17
Приветствую Вас Гость | RSS
Главная | Каталог статей | Регистрация | Вход
Меню сайта
Форма входа
Категории раздела
Українською [128]
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Ответы на вопросы / Відповіді на запитання
Главная » Статьи » Українською » Українською

Де і як стати фінансовим аналітиком?

Де і як стати фінансовим аналітиком?

Продуктом будь-якої навчальної програми є фахівець, що володіє певними ключовими компетенціями. Саме ними мотивований попит на ринку, вони - джерела конкурентних переваг, якими володіє або не володіє програма підготовки таких фахівців. Десятирічний досвід роботи Вищої школи фінансового менеджменту АНХ при Уряді РФ на ринку підготовки управлінських кадрів переконує в тому, що професіонали в області інвестиційного (фінансового) аналізу сьогодні дуже затребувані. Для багатьох роботодавців і потенційних партнерів по бізнесу, а також для клієнтів спеціальність <інвестиційний (фінансовий) аналітик> - символ професіоналізму і підтвердження системного характеру знань в області економіки і фінансів.
Де і як стати фінансовим аналітиком?
    У світовій практиці фінансові аналітики готуються для роботи в якості фахівців з аналізу та оцінки цінних паперів, які керують інвестиційними портфелями, інвестиційних консультантів. Професіонали цього профілю працюють в державних органах управління, саморегульовані організації, брокерських, консультаційних і дилерських компаніях, комерційних та інвестиційних банках, страхових компаніях, а також компаніях, які керують інвестиційними фондами. Крім того, якщо врахувати комплексний характер знань з корпоративних фінансів, то система підготовки фінансових аналітиків може бути використана для навчання фінансових менеджерів промислових корпорацій.
Де і як стати фінансовим аналітиком?
    Зрозуміло, що попит на таких фахівців і на російському, і на міжнародному ринках дуже високий і перевищує пропозицію. Цим пояснюється той факт, що, бажаючи уніфікувати вимоги до фінансових (інвестиційних) аналітикам, в світовій практиці ввели кваліфікаційні іспити, засновані на єдиних вимогах. До числа найбільш відомих з них належать американський іспит на звання сертифікованого фінансового аналітика (Chartered Financial Analyst, CFA) і європейський іспит на звання сертифікованого міжнародного інвестиційного аналітика (Certified International Investment Analyst, CIIA). Щорічно їх намагаються здати кілька сотень тисяч чоловік. Популярність іспитів настільки висока, що існують навчальні центри, єдина спеціалізація яких - підготовка до них (Allen Resources, Schweser, Stalla).
Де і як стати фінансовим аналітиком?
    Разом з тим існує об'єктивна потреба в більш поглибленої підготовки аналітиків фінансових ринків. Важливо, щоб фахівці не просто були здатні вирішувати завдання в стандартних, нехай і різноманітних, формулюваннях, але і могли правильно ставити собі завдання, аналізувати реальні ситуації і приймати обґрунтовані рішення. Крім того, багатьом російським фінансовим аналітикам доведеться працювати на ринках, що розвиваються СНД, що накладає свої особливості і зміщує акценти професійної діяльності. На жаль, дистанційні програми і дво-триденні семінари-тренінги уявлення про це дати не можуть. Не випадково, працюючи в системі підготовки і перевірки міжнародних іспитів, ми стикалися з питанням, на який до останнього часу не могли з упевненістю відповісти: «Де і як можна більш детально і глибоко вивчити предмет, іспит за яким ми тільки що здали?>
Де і як стати фінансовим аналітиком?
    Сьогодні ми з упевненістю можемо сказати, що річна програма <Фінансовий аналітик> у Вищій школі фінансового менеджменту заповнює цю прогалину. Конкурентоспроможність будь-якої комерційної навчальної програми виникає в так званій <ланцюжку створення цінності », наочно представленої на рис. 1.
    Концепція програми. Програма створена для фундаментальної підготовки інвестиційних і фінансових аналітиків для роботи на ринках СНД і інших країн.
Де і як стати фінансовим аналітиком?
    В даний час все більше провідних навчальних центрів Москви і Санкт-Петербурга звертають увагу на програми підготовки аналітиків фінансових ринків. Однак у багатьох фахівців склалося стійке уявлення про те, що така програма обов'язково повинна бути сфокусована на підготовці до будь-якого іспиту міжнародного рівня. В результаті страждає глибина подачі матеріалу, навички в значній мірі абстрактні, а структура одержуваних знань не відповідає ринковій ситуації. Те ж можна сказати і про дистанційні методи навчання міжнародних тренінгових центрів.
Де і як стати фінансовим аналітиком?
    У програмі <Фінансовий аналітик> ВШФМ перелік навчальних дисциплін відповідає міжнародному стандарту, слухачі вчаться вирішувати завдання, формулювання яких близькі до тих, що зустрічаються на різних рівнях різних міжнародних іспитів. Крім того, слухачі мають можливість здавати міжнародні іспити безпосередньо в АНХ. Однак випускники отримують з усіх дисциплін фундаментальну підготовку і, розбираючи конкретні ситуації (case-study), беручи участь в ділових іграх і т. П., Доводять свої знання до рівня практично застосовних технологій.
Де і як стати фінансовим аналітиком?
    У будь-якому випадку успішне проходження програми буде підтверджено дипломом Вищої школи фінансового менеджменту Академії народного господарства при Уряді РФ і свідченням державного зразка.
    Фінансова економіка. (Financial Economics)
    1. Основи макроекономіки (Macroeconomics).
    2. Основи мікроекономіки (Microeconomics).
    3. Фінансові ринки (Financial Markets).
    4. Фінансові інструменти (Financial Instruments).
    Аналіз фінансової звітності (Financial Statements Analysis)
    1. Фінансовий менеджмент. Основи управлінських фінансів (Principles of Managerial Finance).
    2. Фінансова звітність. Активи і зобов'язання (Financial Statements: Assets & Liabilities).
    3. Аналіз фінансової звітності (Financial Statement Analysis).
    Техніка фінансових досліджень (Research Technicques for Finance)
    1. Кількісні методи (Quantitative Methods).
    2. Фінансова математика (Financial Mathematics).
    3. Теорія портфеля та її застосування (Applied Portfolio Theory).
    Корпоративні фінанси і оцінка активів (Corporate Finance & Asset Valuation)
    1. Вступ: корпоративні фінанси і CFA (Intro to Corp. Fin & CFA).
    2. Корпоративне право (Corporate Legislation).
    3. Структура капіталу і дивідендна політика (Capital Structure & Dividend Ppolicy).
    4. Оцінка цінних паперів (Securities Valuation).
    5. Оцінка інвестиційних проектів. Реальні опціони. (Investment Appraisal & Real Options).
    6. Оцінка бізнесу, злиття і поглинання (Business Valuation. Mergers & Acquisitions).
    Співіснування програми <Фінансовий аналітик> з іншими програмами ВШФМ - це своєрідна <міжвидова конкуренція> на ринку освітніх послуг. Відповідно, для випускників даної програми існує можливість подальшого розвитку: або здачі міжнародних іспитів, або надходження на інші програми ВШФМ.
    Друга ланка в ланцюжку створення цінності - структура навчальних курсів. Очевидно, що вона повинна базуватися на прийнятих у світовій практиці вимоги до підготовки фахівців такого рівня (рис. 2). Кожен представлений блок націлений не тільки (і не стільки) на рішення стандартних завдань, а й на виконання сукупності вимог, яким в сучасному світі повинен відповідати фахівець з аналізу інвестицій і фінансів.
Де і як стати фінансовим аналітиком?
    Виконання цих умов неможливо без залучення кваліфікованих викладачів, які були б здатні не тільки викласти основні положення своїх курсів, а й, творчо переломив їх, надати їм практичну спрямованість. Викладачі - це третя ланка ланцюжка створення цінності програми <Фінансовий аналітик>. Багато з них є авторами відомих і популярних книг з фінансової тематики, фахівцями, які мають великий досвід практичної діяльності. Більш того, це колектив однодумців, які сповідують єдині принципи розуміння і подачі матеріалу.
    Методи і технології подачі матеріалу - це наступна ланка. Крім слухання лекцій, читаних в сучасній презентаційній манері, які навчаються має бути виконаний ряду самостійних робіт, кожна з яких представляє собою тематичне дослідження з використанням методології досліджуваної навчальної дисципліни. Як очікується, це закріпить практичні навички і посприяє творчому сприйняттю матеріалу, що викладається. Крім того, для засвоєння матеріалу будуть використані конкретні ситуації і ділові ігри, що проводяться за унікальною авторською технологією професорів ВШФМ.
Де і як стати фінансовим аналітиком?
    Контроль і оцінка знань в програмі носять комплексний характер. Необхідно не тільки скласти іспит за зразком міжнародних кваліфікаційних тестів, але і виконати ряд робіт, узагальнюючих теоретичні знання і практичні навички, отримані на курсах. До речі, в процесі навчання слухачі матимуть можливість стати членами Гільдії інвестиційних та фінансових аналітиків Росії і здавати міжнародні кваліфікаційні іспити на отримання звання CIIA.
Де і як стати фінансовим аналітиком?
    Фінансовий аналітик - це не тільки фахівець з вивчення фінансової звітності компанії. Це дослідник фінансових процесів і тенденцій, що відбуваються на макрорівні, т. Е. В економіці в цілому, і на мікрорівні, т. Е. На окремих ринках і в окремих підприємствах, інвестиційних, фінансових інститутах.

Категория: Українською | Добавил: 329 (28.04.2016)
Просмотров: 227 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Сделать бесплатный сайт с uCoz