Четверг, 23.05.2019, 23:47
Приветствую Вас Гость | RSS
Главная | Каталог статей | Регистрация | Вход
Меню сайта
Форма входа
Категории раздела
Українською [128]
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Ответы на вопросы / Відповіді на запитання
Главная » Статьи » Українською » Українською

Чим відрізняються корсари від піратів

Корсари (від фр. Corsaire)
Морські розбійники, які атакували і грабували комерційні судна ворогуючого держави, перебуваючи під прикриттям (або навіть діючи за дорученням) свого уряду / короля / імператора /. Вони мали на руках особливу «охоронну грамоту» - ліцензію від влади (по фр. Letter de course).

Завдяки такому свідченням корсари могли не побоюватися переслідування з боку власних влади за свій морський розбій. Теоретично, якщо члени команди такого судна потрапляли в полон, вони розглядалися як військовополонені і могли розраховувати на захист з боку свого короля. Згідно з умовами виданої «ліцензії на розбій», частина видобутку корсари здавали в королівську скарбницю. А щоб у них не було спокуси грабувати свої або нейтральні суду, вони вносили великий заставу при отриманні «ліцензії» (який у них конфіскували в разі порушень).

У нашій мові частіше вживається саме французьке слово - корсар. Хоча джентльмени удачі такого роду були і в інших морських державах. У Німеччині їх називали каперами (kaper), в Англії пріватіров (privateer). Були свої терміни і в інших мовах, але вони не набули широкого поширення.
 
Пірати
вільні морські розбійники будь-якої національності, які грабували все суду без розбору, які в змозі були захопити. Діяли виключно на свій страх і ризик. У разі затримання (по законам всіх без винятку морських держав піратам) покладалася страта через повішення.

Термін «пірат» має далекі історичні корені і походить від латинського слова «pirata» - «пробувати, відчувати». Воно в свою чергу запозичене у древніх греків. Крім слова пірат, досить широко відомо (завдяки пригодницької літератури) слово «флібустьєр». Слово походить від голландського «vrijbuiter» (анг. - Freebooter) - «вільний добувач». Французькі пірати, які влаштувалися в першій половині 17-го століття на Антильських островах, трансформували цей термін на свій лад: «flibustier».

Категория: Українською | Добавил: 329 (16.04.2016)
Просмотров: 304 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Сделать бесплатный сайт с uCoz