Пятница, 29.03.2024, 05:21
Приветствую Вас Гость | RSS
Главная | Каталог статей | Регистрация | Вход
Меню сайта
Форма входа
Категории раздела
Українською [128]
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Ответы на вопросы / Відповіді на запитання
Главная » Статьи » Українською » Українською

Альтернативна енергетика сьогодні

Після нафтової кризи 1973 року, багато країн стали вкладати кошти в альтернативну енергетику, тобто ту, яка не пов'язана з виробництвом енергії з нафти, газу і вугілля. Ці джерела енергії відносяться до поновлюваних. З одного боку їх мінус в тому, що запаси таких джерел енергії з року в рік стають все менше, а значить, людство не повинно залежати від їх видобутку. Друга негативна сторона традиційної енергетики це "парниковий ефект", що випливає з використання вуглеводнів. Всі знають, що для того, щоб отримати енергію з вугілля, газу і похідних нафти їх потрібно спалити.
У альтернативної енергетики, тобто отримання енергії з нетрадиційних джерел, є два істотних плюса: поновлювані ресурсів і екологічність. Але, тут не все так однозначно як здається. Якщо з поновлювані альтернативних джерел енергії важко сперечатися, то на рахунок екології та, так званих "зелених технологій" альтернативної енергії, є маса питань. Давайте розглянемо кожен вид альтернативної енергетики детально, визначимо його роль сучасного життя і перспективи розвитку.
Вітрова енергія. Через нерівномірне нагрівання сонячними променями поверхні Землі, відбувається переміщення повітряних мас. Вітер один з перших ресурсів, які став використовувати людина в своїх цілях. Оптимальне розташування вітряків (споруд для перетворення механічної енергії вітру в електрику) область суші біля великих морів і океанів. Сьогодні існують втілені в життя проекти по будівлі таких електростанцій в морях. Найбільша з морських вітряних електростанцій Horns Rev II знаходиться в Північному морі і належить Данії. Так само існують проекти по плаваючим вітряних електростанцій, які могли б пересуватися слідом за вітром.
Мінусами вітрової електроенергетики є великий шум в районі установки вітряків, не рівний вихід енергії, радіоперешкоди заважають авіації та інфразвук, через вібрацію вітряків згубно впливає на фауну. Ще один мінус вітроелектростанцій, малий робочий ресурс деяких частин конструкції вітряків.
Проблему вітрової енергії можна вирішити за допомогою вітряків, піднятих в перехідний між тропосферою і стратосферою шар (тропопауза). За розрахунками вчених, що займаються цією проблемою, саме в тропопаузе найбільш ефективно збирати енергію вітру.
Сонячна енергія. Сонячна енергія добувається за допомогою спеціально побудованих геліостанцій і панелей фотоелементів. Плюси цього альтернативного енергоресурсу очевидні: безшумність і швидка заміна що вийшли з ладу панелей.
Однак, як би нам не розписували поборники чистої енергії всі плюси такої технології, у неї є і мінуси. Один з них це дорожнеча виробництва сонячних панелей. Другий мінус - необхідність у великій кількості акумуляторів, що накопичують електроенергію для її витрати в той час, коли немає можливості її виробляти від Сонця. Для порівняння, для енергопостачання 100 м2 будинку, потрібно запастися енергією в такій кількості, яке можна накопичити в більш ніж п'ятистах автомобільних акумуляторах. Але все ж головним мінусом, сонячної енергетики, є використання великих площ під установки необхідного числа батарей, для електрифікації навіть невеликого села.
Тепер про виробництво сонячних панелей. Цей процес дуже шкідливий з екологічної точки зору. При виробництві сонячних батарей використовується гідразин і арсин. Перший є компонентом ракетного палива і дуже отруйною сполукою, а другий самим сильнодіючим неорганічним отрутою.
Оптимальний напрям сонячної енергетики це підняття електростанцій в космос або споруда таких на Місяці. Зараз кілька країн розробляють свої програми з видобутку електроенергії з сонячного світла в космічному просторі. Серед них Росія, США, Китай, країни Євросоюзу та ін.
Біомаса як джерело енергії. Біомаса може бути як традиційним джерелом енергії (деревина, тирса, стружка тощо), так і альтернативним (відходи сільськогосподарських виробництв, життєдіяльності людини і спеціально вирощені рослини).
З біомаси можна виготовляти замінники рідкого палива для машин. Але, в процесі переробки біомаси в атмосферу викидається велика кількість тепла, що знову ж таки збільшує горезвісний "парниковий ефект".
Сумарна кількість виробленої від трьох вищеописаних джерел (вітер, сонце, біомаса) енергії не перевищує 5% світової енергії. Крім того, спостерігається така тенденція, що в міру зростання цін на традиційні джерела енергії (нафта, газ і вугілля) дорожчає вартість виготовлення пристроїв для вироблення альтернативної енергії.
Водень. Існує кілька варіантів виробництва водню. У кожного є свої плюси і мінуси. Водень в чистому вигляді практично не зустрічається в природі. До того ж, при з'єднанні з киснем відбувається вибухова реакція.
Водень поступається бензину при використанні на транспорті, а його промислове виробництво "компенсує" всю екологічну вигоду цього виду палива.
Атомна енергетика. Атомні електростанції це на сьогоднішній день найоптимальніший спосіб виробництва електроенергії. Назвати таку енергію альтернативної можна, але мирний атом вигідніше з точки зору ККД, та й екологічна складова (якщо не брати нештатні ситуації) в атомної енергетики значно вище, ніж попередні "зелені" технології.
Термоядерна енергетика. Термоядерний синтез найефективніший і економічно вигідний варіант альтернативної енергії. Але у термояда, (до речі, нобелівський лауреат Жорес Алфьоров вважає термоядерний синтез майбутнім енергетики) є один мінус. Першу промислову енергія за допомогою термоядерного синтезу збираються отримати тільки в 50 роках третього століття.
Інші варіанти альтернативної енергетики. До інших варіантів альтернативної енергетики відносяться отримання енергії від перепадів температур океанських вод, припливів і відливів, геотермальних джерел і т.п. Всі вони можуть бути використані лише в деяких частинах нашої планети, а тому серйозно говорити про них не можна. До того ж такі варіанти альтернативної енергетики малоефективні з точки зору економічної вигоди, хоча глава "Роснано" обіцяв забезпечити енергією припливів і відливів до 25% жителів нашої країни.
Альтернативна енергетика сьогодні це робота на перспективу. Розуміння того, що запаси вуглецевого палива незабаром вичерпаються, є у більшості жителів планети. Однак, досі розвідуються все нові поклади нафти і газу, тому говорити про те, що з дня на день слід чекати енергетичної кризи не можна.
Розробки по впровадженню альтернативної енергетики повинні вестися, навіть якщо вони програють економічно традиційної енергетики. Але, розвиток науки в цій сфері дозволить створювати дешеві альтернативні установки, а значить можна істотно знизити вартість такої енергії.
Крім того, зниження "парникового ефекту" все пов'язують саме з використанням альтернативної енергетики, хоча поки це лише міф. Знову ж таки, все залежить від неможливості, за коштами сучасних технологій, провадження у справжньому "зелених" установок, по виробленню енергії з відновлюваних джерел.

Категория: Українською | Добавил: 329 (16.04.2016)
Просмотров: 711 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Сделать бесплатный сайт с uCoz