Четверг, 28.03.2024, 12:20
Приветствую Вас Гость | RSS
Главная | Каталог статей | Регистрация | Вход
Меню сайта
Форма входа
Категории раздела
Технологии [60]
технології
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Ответы на вопросы / Відповіді на запитання
Главная » Статьи » Технологии » Технологии

Технічні характеристики телевізорів

Основні технічні параметри телевізорів, які визначають якість зображення і можуть бути важливі для користувача - діагональ екрану, дозвіл екрана, яскравість, контрастність, час відгуку, кут огляду. Зазвичай ці дані написані на цінниках у магазинах, в паспортах або рекламних проспектах, які в широкому асортименті можна знайти в інтернеті на всі марки і моделі телевізорів.

Розмір екрану по діагоналі в дюймах виробники вказують в моделі телевізора, зазвичай це перша дві цифри номера моделі . Мається на увазі розмір, як відстань, наприклад, від нижнього лівого краю екрану до правого верхнього.
Один дюйм дорівнює 2.55 см. Наприклад , 40 '' це 102 см.

Розширення екрану є важливим параметром при перегляді передач у високій якості HDTV.
Вже багато супутникові канали, в тому числі НТВ + і Триколор, віщають HDTV в стандарті 1080i, і велика частина записів відео HD організована в стандарті 1080p, отже, оптимальним для цих цілей на сьогоднішній день можна вважати дозвіл екрана телевізора 1920х1080 (Full HD).
Для перегляду передач звичайного (не цифровий) ефірного телебачення дозвіл значення не має.


Яскравість сучасних РК телевізорів визначається звичайно в межах 200 - 500 кд/м2 і характеризує максимальне світіння білих ділянок зображення. Обумовлена ​​особливостями пристрою матриці і організацією внутрішнього підсвічування дисплея.
У деяких телевізорах цей параметр можна коригувати в меню регулюванням інтенсивності світіння ламп підсвічування , що може бути актуально для можливості перегляду вдень при прямому попаданні сонячних променів.

Контрастність, як співвідношення білого і чорного кольору, здавалося б, оцінювати просто - чим більше, тим краще.
Але, даний параметр не завжди може бути об'єктивним, тому як в даний час немає єдиного стандарту вимірювання контрастності, а заявлені виробниками багатотисячні співвідношення часто викликають недовіру.
Крім того, реальна контрастність зображення залежить від установки в меню відповідних налаштувань користувача (яскравість, контрастність) .
Контрастність в ЖК телевізорах технічно характеризує здатність рідких кристалів у матриці якісно перекривати проходження світлового потоку.
Візуально і кілька суб'єктивно це якість можна оцінити таким чином : при нульових значеннях налаштувань яскравості і контрастності світіння екрану в ідеалі має бути мінімальним , близьким до чорного кольору .
У багатьох сучасних моделях реалізовано динамічне управління контрастністю. Тоді в параметрі вказують , наприклад , MEGA DCR ( Dynamic Contrast Ratio ) .
У більшості варіантів ця функція здійснює автоматичне зміна яскравості підсвічування залежно від яскравості сюжету.

Час відгуку обумовлено інертністю рідких кристалів і може бути помітно у вигляді тягнуться шлейфів слідом за швидко рухомими об'єктами зображення .
У сучасних ЖК телевізорах цей параметр згадується все рідше унаслідок вдосконалення технологій , які дозволяють динамічні спотворення звести до мінімуму.
Якщо в перших моделях РК час відгуку становило десятки мілісекунд ( мс) , то в сучасних ТБ виробникам матриць його вдалося знизити до одиниць мс.
Прийнято вважати, що при відгуку 2-4 мс затримки в зображенні для очей стають практично непомітні і час відгуку такого рівня часто взагалі не вказують в основних характеристиках телевізора.

Кут огляду телевізора може бути істотно обмежений пристроєм рідких кристалів у матриці дисплея.
Цей недолік особливо помітний на недорогих РК телевізорах малих діагоналей . Можна побачити, як погіршується якість зображення, якщо дивитися на екран зверху чи знизу (вертикальний кут огляду).
При перегляді з боків ( горизонтальний кут огляду ) спотворення менш помітні.
У параметрах зазвичай вказують горизонтальний кут огляду. Або обидва кута, наприклад , 170 / 160 - відповідно горизонтальний і вертикальний кути.
Категория: Технологии | Добавил: 329 (18.03.2014)
Просмотров: 1819 | Комментарии: 2 | Теги: вибір, телевізор | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Сделать бесплатный сайт с uCoz