Суббота, 20.04.2024, 13:09
Приветствую Вас Гость | RSS
Главная | Каталог статей | Регистрация | Вход
Меню сайта
Форма входа
Категории раздела
Технологии [60]
технології
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Ответы на вопросы / Відповіді на запитання
Главная » Статьи » Технологии » Технологии

Дома из бруса: преимущества и технологии

Світова тенденція будівництва індивідуального житла все частіше звертається до використання природних матеріалів, зокрема, деревини. На Русі, багатій лісами, дерево споконвіку було традиційним будівельним матеріалом. Дерев'яні церкви і будинки, побудовані з добре обробленої деревини, стоять століттями.

Крім довговічності, деревина має ряд інших переваг перед штучними будівельними матеріалами: висока екологічність і теплопровідність, постійна вологість, повітрообмін, особливий мікроклімат всередині приміщення. Крім того, дерево є антисептиком, поэтомудеревянные будинку найбільш комфортні, зручні, безпечні, дуже красиві і естетичні, так до того ж ще й доступні за ціною.

Будівництво дерев'яних будинків, зрубів з колод поступилося місце будівництва з брусу квадратного перерізу. Будинки з цільного бруса виграють в ціні, але мають ряд недоліків: деревину треба ретельно обробляти, щоб забезпечити захист від впливу атмосфери, грибків, шкідників. Брус треба довго витримувати, поки не буде досягнутий необхідний рівень вологості, щілини між брусами необхідно закладати, а внутрішні поверхні додатково обробляти.

Сучасні технології дозволяють зводити Брусовий будинок з клеєного або профільованого бруса, що значно скорочує час будівництва при цілому ряді інших переваг. Профільований брус є самим сучасним будівельним матеріалом, виготовленим з натуральної деревини хвойних порід дерев (ялина, сосна, кедр). Технологія виготовлення профільованого клеєного бруса полягає в склеюванні спеціальним клеєм тонких шарів просушеної і обробленої деревини, причому сусідні шари мають різний напрям волокон, що надає брусу стійкість до великих навантажень та тимчасової деформації. Клей абсолютно нешкідливий і додає додаткову жорсткість всьому бруса. Профільований брус, виготовлений за унікальною технологією, не піддається внутрішнього напруження, не розтріскується, не деформується. Після склеювання і висушування брус профілюється на спеціальних чотиристоронніх верстатах, де виготовляється паза-гребньова з'єднання. Це одна з найвідповідальніших операцій, від її якості буде залежати якість всієї споруди. Після цього брус торцуется, нарізається на деталі потрібного розміру, виготовляються вінцеві чашки і отвори під нагелі – металеві шпильки для поперечного кріплення бруса.

Профільований клеєний брус є незамінним матеріалом для будівництва не тільки житлових будинків або котеджів, кожен з яких буде унікальним, навіть якщо вони побудовані по одному проекту. Будівництво лазні з профільованого бруса порадує Вас своєю простотою і зручністю, а дачні будинки, побудовані з нього, прикрасять будь присадибна ділянка. В них не потрібно виконувати додаткову обробку ні зовні, ні всередині.

Дерев'яні лазні з бруса відмінно тримають температуру, дозволяють насолодитися цілющою процедурою, розслабитися, зміцнити своє здоров'я. Крім того, з бруса можна побудувати альтанки всіляких конструкцій, які стануть райським куточком для відпочинку влітку.

Будівництво дерев'яних будинків з профільованого клеєного бруса має свої технологічні особливості. Будинки з бруса зводяться дуже швидко, оскільки немає необхідності чекати усадки матеріалу – на готовому фундаменті весь будинок може бути зведений за 3-4 тижні. Бруси між собою кріпляться з'єднання шип-паз, що робить конструкцію надзвичайно міцною. Між брусами відсутні щілини, що виключає необхідність додаткового утеплення стін і внутрішньої і зовнішньої обробки, оскільки сама поверхня бруса виглядає чудово. Такими ж міцними і герметичними і кутові з'єднання. Високі теплоізоляційні властивості матеріалу створять в будинку комфортний мікроклімат, а поверхня з натурального дерева – затишок і теплоту.

Сучасна людина починає все більше цінувати добротні дерев'яні будинки, які мають велику перевагу перед задушливими міськими квартирами. Дерево – екологічний матеріал, а тому будинки, побудовані з дотриманням всіх норм і деталей, будуть теплими взимку і подарують прохолоду влітку. Основним матеріалом для будівництва такого житла служить колоду або брус.

Відмінними характеристиками володіє профільований брус. Сама назва говорить про те, що він робиться з колод, яким надається потрібна форма. Спочатку колоди сортуються за певного діаметру, а потім з них робляться заготовки потрібного розміру. На спеціальних верстатах проводиться обробка заготовок, яким з максимальною точністю надається необхідний розмір і профіль. Отриманий брус оснащений посадкової головкою, утеплительными пазами, а також шипами, прижимающими межвенцевый утеплювач, на дотик він має абсолютно гладку поверхню.

Але не тільки такий брус має право називатися профільованим. Сучасні технології дозволяють виготовляти профільований брус з окремих дерев'яних елементів, які надалі склеюються між собою: дерево спочатку розпускають на дошки, звані ламелями, а потім їх обробляють і, щільно підігнавши, один до одного склеюють під тиском. На заключному етапі клеєного бруса надають заданий у розмірі профіль.

Отриманий за такою технологією матеріал має ряд переваг:

  1. міцність і стійкість до сейсмічних коливань,
  2. екологічна чистота,
  3. висока вогні - і коррозийностойкость,
  4. легкість
  5. стійкість до розтріскування та усадки,
  6. низька теплопровідність,
  7. прозорість для радіохвиль.

Як ми бачимо, профільований брус – високотехнологічний будівельний матеріал, що володіє високими якостями. Тому і Брусовий будинок вийде міцним, довговічним і комфортним для проживання, звичайно, якщо дотримати технологію.

Більше інформації тут: LesCo.ua строительство домов.

Технологія будівництва будинку з бруса

Технологія будівництва будинку з бруса включає в себе чотири основних етапи: монтаж фундаменту, встановлення будинки з бруса на фундаменті, монтаж зовнішніх стін першого поверху, а також знаходяться всередині перегородок, монтаж даху. Будинки з профільованого бруса збирають майже так само, як конструктор.

Будівельні матеріали підганяють один одному за допомогою кріплень паз-шип, тому будівництво будинків з бруса займає зовсім не багато часу в порівнянні з будівництвом класичних дерев'яних будинків.

Як ми вже сказали, на першому етапі відбувається закладка фундаменту. Він може бути стовпчастим або ж монолітним стрічковим. Стовпчастий фундамент зазвичай вибираю для будинку, у якого не планується ніяких підземних споруд. При закладці такого фундаменту спочатку вкопуються бетонні або цегляні стовпи на відстані один від одного не перевищує 3-х метрів. Зверху на них укладають дерев'яні або металеві балки, які називають обв'язувальними. Це робиться для того, щоб підсилити фундамент. Стовпи об'єднує стінка забивання, яка може бути виконана з бетону, цегли або бутової кладки. Її товщина, як правило, коливається від 10 до 20 см.

В стінці робиться виїмка у грунт на глибину 20-30 см, також необхідно зробити закладення вентиляційні отвори з кожного боку будинку. Ці отвори з початком холодів потрібно буде закривати, щоб виключити втрати тепла. Будівельники вкрай не рекомендують вибирати стовпчастий фундамент, якщо є перепади висот, так як він може почати повзти під тиском грунту.

Більш сучасним варіантом, який воліють використовувати будівельники, є монолітний стрічковий фундамент. Він відмінно підійде для будівництва будинку з бруса. Такий фундамент витримає важкі масивні стіни, і його часто вибирають для закладання під Брусовий будинок, який буде мати підвал або цокольний поверх.

Початковим етапом робіт в монтажі стрічкового монолітного фундаменту є риття траншеї, розмір якої буде відповідати проектним планом. Потім траншея засипається піском і ретельно утрамбовується. Наступним етапом проводиться монтаж армованого каркаса, монтаж опалубки надземної частини фундаменту. Після цього траншея і опалубки заливаються бетоном. У заключній частині проводиться монтаж продухів у цоколі і гідроізоляція. Даний вид фундаменту вимагає значних грошових витрат, але в теж час є найбільш надійним і кращим варіантом.

Другий етап передбачає встановлення будинки з бруса на фундамент, за допомогою укладання лаг підлоги і монтажу нижньої обв'язки. Лаги підлоги першого поверху з обрізної дошки ставляться на ребро з зазначеним у робочих кресленнях осьовою відстанню. Потім підлогу необхідно утеплити, використовуючи спеціальний утеплювач в купе з гідроізоляційними матеріалами. В кінці підлогу вистилається шпунтованої дошкою, і далі починається третій етап будівництва – монтаж зовнішніх стін.

Монтаж зовнішніх стін, а також перегородок першого поверху здійснюється з профільованого бруса на нагелях. Між брусами прокладається теплоізоляційний матеріал. Якщо цього не зробити відразу, то будинок буде пропускати тепло і виправити ситуацію буде вже дуже складно. Монтаж стін зроблений, після цього можна почати встановлювати віконні і дверні блоки першого поверху. Скління можна зробити відразу ж, а от після - саме час приступити до утеплення стелі та облаштування мансардних міжкімнатних перегородок. Перегородки з обох сторін необхідно обшити теплоізоляційним матеріалом у поєднанні з гідроізоляцією, а після чого і вагонкою.

Заключний четвертий етап з будівництва будинку з бруса включає в себе монтаж даху, який починається решетування даху дошками. Крок обрешітки повинна відповідати технології покриття тим покрівельним матеріалом, який в даному випадку використовується. Далі дах покривається покрівельним матеріалом і прокладається гідроізоляцією для того, щоб уникнути попадання вологи всередину, тому як вона може призвести до постійної вогкості і появи грибка.

Категория: Технологии | Добавил: 329 (01.09.2018)
Просмотров: 875 | Комментарии: 2 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 1
1 Олексій Бойко  
0
Крута стаття, але я все ж таки за квартиру. Я вважаю, що це набагато краще ніж дім, тому що менше справ)) https://vn.com.ua/complex/zhk-rusanovskaya-gavan - щось на кшталт такого, це моя мрія

Имя *:
Email *:
Код *:
Сделать бесплатный сайт с uCoz