Пятница, 26.04.2024, 22:23
Приветствую Вас Гость | RSS
Главная | Каталог статей | Регистрация | Вход
Меню сайта
Форма входа
Категории раздела
Другое [84]
Інше
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Ответы на вопросы / Відповіді на запитання
Главная » Статьи » Другое » Другое

Нирка - друге серце людини

 

ПОЧКА (лат. ren ) - парні органи бобовидной форми , розташовуються поза черевної порожнини , позаду неї , в поперековій області , по обидві сторони від хребта. Кожна нирка досягає в довжину близько 12 см, завширшки 5-6 см , в товщину 3-4 см. Маса однієї нирки приблизно 150 р.

     Права нирка в нормі розташована трохи нижче , оскільки зверху вона межує з печінкою.

     Нирки виконують в організмі дуже важливі функції :

- Регулюють артеріальний тиску крові ;

- Підтримують водний і сольовий балансу;

- Стимулюють кровотворення ; виробляють еритропоетин - речовина, яка стимулює утворення нових червоних клітин крові еритроцитів , виробляють ангіотензин - гормон , який піднімає тиск крові , звужуючи кровоносні судини і також спонукає наднирники виробляти інший гормон - альдостерон , важливий регулятор виведення натрію . Нирки виробляють простагландини , речовини , які допомагають регулювати тиск крові , виділення натрію та інші сторони обміну речовин;

- Беруть участь в обміні речовин у кістках скелета , переводять вітамін Д в особливу активну форму і це речовина управляє процесами, що відбуваються в кістках скелета. Нормальна робота нирок позитивним чином позначається на щільності і міцності кісток ;

- Очищають організм від токсичних відходів і видаляють надлишкову рідину ;

- Підтримують сталість внутрішнього середовища організму : регулюють вмісту солей , кислот , поживних речовин і багатьох інших елементів .

     У процесі обміну речовин в організмі руйнуються і виникають різні сполуки , як корисні , так і шкідливі , «відходи» обміну речовин. Постійно , 24 години на добу кров очищується нирками від шкідливих сполук , що накопичуються в тілі людини. У нирках цим займаються нефрони , у здорової людини в кожній нирці знаходиться близько 1,2 мільйона нефронів. Працюючи разом , вони виробляють близько 1,5-2,0 літрів сечі на добу , встигаючи профільтрувати при цьому близько 200 літрів крові. Нефрони - це дуже тонкі і точні пристрої і загибель їх внаслідок хвороби є непоправною втратою - загиблі нефрони ніколи вже більше не відновлюють свою роботу.

     Нефрон є структурною одиницею нирки , найпомітнішою його частиною є клубочок - сплетіння найтонших кровоносних судин , укладену в двошарову капсулу.

     При зменшенні числа функціонуючих нефронів розвивається Хронічна ниркова недостатність , при прогресуванні якої до термінальної ниркової недостатності необхідно лікування гемодіалізом , перитонеальним діалізом або виконання трансплантації нирки. Трансплантація нирки є найбільш ефективним видом замісної ниркової терапії , в тому числі й тому , що вона заміщає всі функції нирки , тоді як діалізу частково компенсує тільки видільну функцію нирок , а для заміщення інших функцій нирки необхідно застосування лікарських засобів ( еритропоетину , метаболітів вітаміну Д і т.д.).

Категория: Другое | Добавил: 329 (25.03.2014)
Просмотров: 974 | Теги: нирка | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Сделать бесплатный сайт с uCoz