Четверг, 28.03.2024, 12:41
Приветствую Вас Гость | RSS
Главная | Каталог статей | Регистрация | Вход
Меню сайта
Форма входа
Категории раздела
Другое [84]
Інше
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Ответы на вопросы / Відповіді на запитання
Главная » Статьи » Другое » Другое

Як влаштований велосипедний світ, як долучиться до велососпільноти

Колись давно , коли ще не було мережі Інтернет , життя велотурістская була влаштована так : раз на тиждень збиралися велотуристи в клубі. У 90 -х роках минулого століття в Петербурзі це відбувалося по четвергах у приміщенні туристського клубу на Короленка , будинок 2 , де нині розташовується « Велоцентр Бивак ». Велотуристи збиралися , обговорювали плани на вихідні , обдзвонювали що не прийшли товаришів , запрошуючи їх у похід або на покатушку . Також по четвергах влаштовували чаювання з переглядом фотографій і слайдів з великих походів. Інша група велосипедистів - любителів швидкої їзди , в числі яких було багато колишніх спортсменів , збиралася по суботах на Поклонній горі. Збиралася вранці , трохи спілкувалася і відразу в бій! Тобто в похід.

Сьогоднішній велосипедний світ влаштований по-іншому. Велообщеніе пішло в мережу Інтернет , де немає можливості випити чайку з друзями , зате можна отримати потрібну інформацію в будь-який зручний момент .

Найпоширеніше захід - покатушка - одноденний виїзд на природу. Покатушки організовуються , скажімо так , приватними особами. Тобто Вася або Петя , що задумав прокотитися по тому або іншому маршруту , «кидає » про це повідомлення або на дошку оголошень про покатушки , або на форум велосайта . «Кожен Вася » має свій стиль покатушек : хтось любить торувати бездоріжжі , комусь мило серцю проїхати за день дві сотні кілометрів по асфальту.

Якщо ви новачок , уважно прочитайте повідомлення про покатушки , щоб точно уявляти, що вас чекає. Сумніваєтеся - напишіть автору анонсу. Це суттєво, тому що покатушка - захід громадське та добровільне . З одного боку , рідко буває , щоб слабкого учасника залишили посеред глухого лісу на поживу диким звірам , з іншого - новачкові отримати задоволення від катання з « велолосямі » буде важко . Вирушаючи на покатушку , не забудьте , що ваша доля у ваших руках : треба взяти з собою мінімальний ремнабор ( камеру , насос , набір ключів) , аптечку , дощовик , а в міжсезоння ще що-небудь тепле , їду на перекус . Серед « байкерів » прийнято допомагати один одному. Але уявіть ситуацію: збирається п'ять байкерів на покатушку , і все , сподіваючись на колег , не беруть , наприклад , бинтів і йоду. Маючи з собою все необхідне , ви зможете покинути групу, якщо , скажімо , темп руху буде для вас занадто швидкий. Відзначимо також , що керівник покатушки не несе ніякої відповідальності перед вами за те , як поставлена ​​справа - він , як і ви , їде відпочивати.

Якщо є бажання , то ви самі можете організувати покатушку , для чого треба пропрацювати маршрут і опублікувати його на дошці оголошень або форумі велосайта . Ніяких обмежень у цьому немає. Не забудьте вказати , крім нитки маршруту , темп руху і якість передбачуваних доріг ( грунтовки , асфальт , бурелом ) . Формально у вас більше немає обов'язків , але зазвичай прийнято , що на відміну від простого учасника , керівник покатушки має більший ремнабор , що включає , наприклад , знімачі касети і ланцюги , ключі для спиць , кілька самих спиць , клей , латочки , голку з суворими нитками , а також в обов'язковому порядку медичну аптечку. Також прийнято , що знає маршрут керівник контролює чисельність групи : число байкерів , що в'їхали в ліс , має бути приблизно дорівнює числу байкерів , з лісу виїхали .

Люди поважають тих керівників , які не тільки придумують цікаві маршрути , але й допомагають учасникам , а також не кидають людей в біді. З іншого боку , правила хорошого тону будь-якому учаснику ставити до відома керівника , якщо він раптом захоче відколотися від групи . Інакше його можуть биту годину шукати , марно турбуватися. Сьогодні організація покатушек стала помітно легше - обміняйтеся номерами мобільних телефонів перед стартом , і проблем буде менше : відстав від групи - подзвонив , попередив .

Крім покатушек в велосипедної житті бувають змагання. Їх проводять різні організації та просто групи за інтересами. Змагання бувають спортивними ( крос -кантрі , велоорієнтування ) і не дуже : повільна їзда , гонка 1x1 . Але про все по порядку.

Туристичне аматорське крос -кантрі : учасник повинен проїхати маркіровану трасу в лісі. Траса йде по стежках і доріжках , злітає на пагорби і різко « кидається » вниз. Старт учасників роздільний , і свої сили може спробувати кожен , особливо з урахуванням того , що в небезпечних місцях чергують волонтери з каністрою йоду.

Більш традиційні змагання - велоорієнтування по карті або легендою . Головна особливість - потрібно не тільки пройти трасу і знайти КП ( контрольні пункти ) , а й правильно зрозуміти сенс завдання на КП , а вони часто вельми нетривіальні.

Умова змагання з повільній їзді просте : треба проїхати якомога повільніше трасу в 10 метрів! Як не дивно , це вимагає певної майстерності , так як існують обмеження : не можна стояти , стрибати , заїжджати за обмежуючу стрічку , рухатися назад . Кожен може спробувати свої сили , хоча перемогти вельми не просто!

Фігурне водіння - традиційні змагання , які проводяться з дуже давніх часів. Сенс - необхідно проїхати маркіровану дистанцію без помилок і якомога швидше. Байкеру належить подолати набір перешкод , жодного разу не поставивши ногу на землю і не заїхавши за стрічку . Перешкоди такі : розворот у вузькому місці , проїзд по маркованої смузі , проїзд під низько висить планкою , потім треба підняти із землі і точно поставити в ціль кубик , та інші.

Крім покатушек і змагань проходять веломарафони , велопоходи і велофестівалі .

У середині квітня організовується традиційне «відкриття сезону». Проводиться воно по- різному , але загальний зміст зводиться до наступного: дати можливість новачкам влитися в веложізнь , примкнути до тієї чи іншої групи .

Веломарафони починаються в квітні , а найдовший - тисячокілометровий - проводиться в середині літа. Зазвичай це марафон « Навколо Ладоги ».
Категория: Другое | Добавил: 329 (23.03.2014)
Просмотров: 558 | Теги: Велосипед, спільнота | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Сделать бесплатный сайт с uCoz