Понедельник, 29.04.2024, 12:23
Приветствую Вас Гость | RSS
Главная | Каталог статей | Регистрация | Вход
Меню сайта
Форма входа
Категории раздела
Другое [84]
Інше
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Ответы на вопросы / Відповіді на запитання
Главная » Статьи » Другое » Другое

Як вибрати проект дачного будинку

Так уже ми влаштовані - якщо є така можливість, то ми завжди йдемо по шляху найменшого опору. Воно й зрозуміло: навіщо витрачати зайву енергію для досягнення поставленої мети, якщо до неї можна прийти коротким і легким шляхом?

Таким же чином йде справа і з будівництвом дачі: адже недарма ж випускники архітектурних факультетів одержували заробітну плату - готових типових проектів малоповерхового будівництва дачних будинків розроблено безліч. Досить звернутися в проектний інститут або приватну архітектурну компанію і придбати жаданий проект річного прихистку.

А готовий дачний будинок під ключ можна придбати тут: http://www.fazenda-nn.ru/product-category/country-houses/.
Є готові будиночки різної площі та різних цінових категорій.

Як вибрати проект дачного будинку

Але чи все так просто? Звичайно, якщо Ви вже абсолютно точно знаєте, який саме будинок Ви хочете побудувати на високому березі або у відкритому полі, то в цьому випадку проблем немає. Або, наприклад, точно таку ж дачу, як у Іван Івановича, де з комфортом відпочивали минулого літа і все особисто розвідали і випробували на власному досвіді. А якщо такого досвіду і впевненості немає? Як вибрати проект дачного будинку? Будемо розбиратися ...

Насамперед необхідно визначитися з бюджетом будівництва. Так як хочеться щось завжди багато чого і найкращого, а можеться далеко не завжди. Якщо бюджет не обмежений (вітаю, Ви щасливчик!) Читати далі немає сенсу - Вам пряма дорога в будівельну компанію, де Вас ощасливлять та індивідуальним проектом, і зведуть дачу «під ключ» за місяць з невеликим.

 А от якщо стоїть завдання: «Як за мінімальні гроші отримати максимальний комфорт?», То тут доведеться вибирати проект дачного будиночка (будинки, доміще, палацу) самостійно. Самим бюджетним (але не найзручнішим) буде щитовий будинок-вагончик. Якщо на дачі Ви буваєте рідко, ненадовго і тільки вдвох, то це цілком підходящий варіант.

Проект дачного будинку

Слідом йде каркасний дачний будинок. Тут варіантів будівництва просто безодня! Все залежить тільки від кількості одночасно відпочиваючих на дачі членів сім'ї та їх друзів. Мансарда додає корисні квадратні метри, не надто здорожуючи вартість самого будинку. Особливо якщо він не буде використовуватися взимку. Взагалі в плануванні дач є свої, властиві тільки їм, особливості:

На дачу люди виїжджають з метою долучитися до природи, проводити якомога більше часу на свіжому повітрі, тому спальні кімнати можуть бути невеликими і компактними.
З цієї ж причини бажано наявність в будинку великих відкритих веранд, балконів, навісів і альтанок.
Пізно ввечері у великій і просторій вітальні так здорово зібратися дружною компанією, і дивлячись на полум'я в каміні, попивати бренді або яблучний сік за приємною, неквапливою бесідою. Натяк на розмір кімнати і наявність каміна з димарем зрозумілий?
Якщо взимку на дачі проживання не планується, кухня не обов'язково повинна знаходитися всередині приміщення - в спеку простіше і приємніше готувати на відкритій веранді або на мангалі на вулиці.
Душові та туалети за відсутності центральної каналізації можуть бути побудовані в окремому споруді. Але це не догма.
Торкнемося питання утеплення огороджувальних конструкцій каркасного дачного будинку. Влітку, коли весь народ вибирається на дачі, жарко (якщо, звичайно дача не на Північному полюсі). Легкі (отже, з малою теплоємністю) утеплювачі, такі як пінополістирол, мінвата, ековата, лляні мати, торф та ін. Здатні затримати тепло в будинку морозними літніми ночами, але від жаркого сонця вони в належній мірі не врятують (згідно витрачених на них чималих коштів). Якщо любите бурульки на носі і боїтеся протягів, то краще ці гроші витратити на кондиціонер. Мабуть, самим екологічним і комфортним утеплювачем (термоизолятором) для дачного будинку є саман (суміш глини з соломою або лляної, конопляної кострой).

 Бетонну підлогу першого поверху, покладений прямо на грунт, теж здатний зробити повітря в будинку дещо прохолодніше. Світла, що відображає сонячні промені, фарба, в'юнкі рослини на стінах, великі тінисті дерева біля дачного будинку, великий басейн або ставок, увита виноградною лозою веранда або навіс - ось, що по-справжньому рятує дачника від літньої спеки.

Вибір проекту дачного будинку

Після каркасних будинків (за вартістю) йдуть дачі з колоди або бруса. Тут є одне «але» - у цих будинках потрібно жити постійно круглий рік, інакше через 5-7 років вони попросту згниють. Проекти таких будинків сильно залежать від довжини колод (брусів), і, як правило, складаються грамотними і досвідченими архітекторами, що спеціалізуються саме на дерев'яних будинках.

Кам'яні дачі скоріше можна зарахувати до заміського житла для постійного проживання самого себе коханого або на зимовий період сторожа з прислугою. У них комфортно і в холоднечу і в спеку, але вартість такої «дачі» передбачає вибір її проекту спеціально найнятим для цієї справи професіоналом.

І наостанок пару слів про орієнтацію дачного будинку по сторонах світу. У південних широтах, рятуючись від палючого сонця, південну стіну будинку будують глухий, взагалі без вікон. Таке планування будинку дозволяє хоч трохи захиститися від спеки. На півночі все з точністю до навпаки: північна стіна будується глухий, для захисту від холодних вітрів. Вибираючи проект дачного будинку, цьому аспекту будівництва варто приділити найпильнішу увагу. Удачі! Хорошого врожаю полуниці і огірків!

Категория: Другое | Добавил: 329 (13.03.2015)
Просмотров: 948 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Сделать бесплатный сайт с uCoz