Системно векторний психоаналіз, вперше пояснив точні зв'язку психічної і тілесної природи, - це прорив в человекознании, що став підсумком багатовікової еволюції думки багатьох вчених, філософів, психологів. Ще в Стародавній Греції Геракліт в своїх роздумах про єдність душі вважав, що вона співвідноситься з навколишнім світом через органи чуття. Трохи більше століття тому значно наблизитися до відповіді на це ж питання вдалося знаменитому австрійському психоаналітика Зигмунда Фрейда. За ним і інші вчені внесли свій вклад в розвиток психоаналітичної теорії сексуальності: Юнг, Сабіна Шпільрейн.
У Росії, незважаючи на заборонені теми, інтерес до психоаналізу не згасав і проявився згодом в одному з досліджень В.А. Ганзена, де вчений виклав загальний принцип системного сприйняття в категоріях часу, Простору, Інформації та Енергії, названими квартелямі.
Наповнити квартелі вмістом геніально вдалося В.К. Толкачеву, який, акумулювавши роботи по ерогеніке нижніх зон - анальної, уретральной, шкірної і м'язової, додав до них нові верхні ерогенні зони, які такими які раніше не вважалися: зорову, звукову, оральну і нюхову. Назвавши ці 8 ерогенних частин векторами, він точно розташував їх у системі квартелей, враховуючи екстравертність і інтравертного, контрарность і компліментарність векторних властивостей.
На цих відкриттях Ганзена-Толкачова базується сучасна системно векторна психологія Юрія Бурлана, творця восьмімерного простору новітнього системно векторного психоаналізу.
Більше про системно-векторну психологію а також міфи про неї тут: системно векторная психология.
СИСТЕМНО ВЕКТОРНА ПСИХОЛОГІЯ ЮРІЯ БУРЛАЯ
Системно векторний психоаналіз в даний час розвивається Юрієм Бурланом. Використовуючи розробки В.К. Толкачова, присвячені типам ерогенних зон і їх функцій, Юрій Бурлан розробив власне вчення - Системно векторну психологію. У даній концепції більше десяти років Юрій Бурлан розвиває новітнє знання психічної природи людини, що включає в себе можливість точно диференціювати інших людей по векторах, визначати вроджені властивості людини, його несвідомі бажання, поведінкові реакції і особливості, комплекси, життєві сценарії. Системно-векторна психологія розгорнуто розбирає предмет дитячої психології, питання взаємодії індивіда в соціальній групі, а також теми, що зачіпають відносини в парі.
Поняття восьми заходів, введене Юрієм Бурланом, дозволяє розглядати психологію не тільки індивіда, але і психічного цілого: особливості менталітетів, тенденції розвитку великих груп людей (країн), закономірності еволюції людства. На базі системно-векторної психології Юрія Бурлана представники різних професій розвивають системний підхід в різних областях спеціалізації. Професійні результати відзначають психологи, психотерапевти, лікарі, криміналісти, викладачі та інші фахівці. Завдяки своїй цілісності і універсальності системно векторна психологія є унікальною за паливною ефективністю і широті застосування методикою.
|