Сьогодні все частіше можна зустріти купюроприймачі, що представляють собою апарати для прийому паперових грошей. Вони здійснюють розпізнавання банкнот, їх номіналу. Це робиться шляхом порівняння магнітних і оптичних параметрів банкноти із зразками, які закладені в пам'яті пристрою. Купюроприймачі зараз застосовуються практично у всіх автоматах, а також платіжних терміналах.
Після того, як банкнота буде розпізнана, вона поступає в пристрій. Там вона виявляється в купюроукладчике. У недорогих купюроприемниках паперові гроші іноді повертаються їх власнику, так як не можуть бути розпізнані. Це може статися із-за того, що вони фальшиві, старі або сильно пом'яті. Високоякісні пристрої не приймають фальшивих грошей, швидко працюють і практично не повертають їх з-за старості.
Підприємства, що випускають приймачі купюр, прагнуть забезпечити підтримку якомога більшої кількості видів валюти. Крім того, постійно додаються нові відомості. Для цього вносяться зміни в програму. Для перепрограмування (прошивки) пристрої необхідні спеціальні знання, а також наявність обладнання — програматора, так що справа це досить складне.
Нові прошивки можна отримати в інтернеті, на сайтах виробників пристроїв. Вони можуть бути надані безкоштовно, іноді за певну плату. На сайті знаходяться також опис протоколів пристрою. Перш ніж придбати купюроприймач, обов'язково потрібно поцікавитися тим, який протокою він підтримує. Від цього параметра залежить функціонування купюроприймача, а також усі його. Найчастіше використовуються наступні протоколи:
- ID-003;
- ICT 002;
- ССNET;
- Pulse;
- MDB.
Компанії і приватні особи, які використовують приймачі купюр, повинні постійно слідкувати за його справністю і підтримувати в чистоті. Багато банкноти бувають брудними. В результаті сенсорні датчики оптичні елементи поступово брудняться. Як наслідок, може збільшитися кількість повернення грошей.
Якісні сучасні купюроприйомники можна купити тут: Купюроприемник cashcode msm. Купюроприемники производства канадской компании Cashcode по низкой цене..
Існує дві основні характеристики приймачів купюр:
- рівень розпізнавання банкнот;
- швидкість їх прийому.
Необхідно звертати увагу також на те, наскільки надійні механічні деталі. У недорогих виробах нерідко деталі, наприклад, шестерні, бувають виготовлені з пластмаси. В результаті, через деякий час, особливо при активній роботі, пристрій стає непридатним. Це може виражатися в заїданні купюр або повної поломки.
Новітні моделі приймачів купюр оснащені антифішинговий обладнанням. Тому шахраї не можуть дістати вже прийняту банкноту назад, використовуючи для цієї мети волосінь або смужку скотча.
|