Комп'ютерна миша, нарівні з клавіатурою, вважається найпоширенішим пристроєм для введення інформації і управління комп'ютером.
Справедливості заради варто відзначити, що в мобільних пристроях її функції виконує сенсорний екран, однак, саме миша вважається багатьма користувачами самим швидким, зручним, функціональним контролером.
Виробник
Перший очевидний критерій відмінності різних пристроїв введення інформації — це марка. Незважаючи на те, що сьогодні комп'ютерні миші виробляють десятки фірм, на ринку виділяють всього кілька визнаних світових лідерів — це миші A4Tech, Genius, Razor, Logitech. Також свої миші випускають Microsoft і Apple.
Тип підключення
Якщо раніше миші підключалися до системного блоку або ноутбука тільки за допомогою портів PS/2. Тепер його визнають застарілим, йому на зміну прийшли USB, а також бездротові технології Wi-Fi і Bluetooth. Зазначимо, що у бездротових мишей є свої переваги і недоліки. Вони зручніше в користуванні, але не вимагають від користувача стежити за рівнем заряду акумуляторів або батарей.
Якісні комп'ютерні мишки за доступними цінами тут.
Тип пристрою
Фахівці виділяють лише три основних типи пристроїв типу «миша» — це відживають свій вік оптичні механічні моделі, а також більш сучасні оптичні лазерні та світлодіодні моделі. Останні, до речі, вважаються бюджетними і задовольняють вимогам середньостатистичних користувачів.
Розмір миші
Більшість контролерів для керування курсором мають стандартизовані габарити. Однак у випадку з мишами для ноутбуків і нетбуків, а також у випадку зі спеціалізованим обладнанням миші можуть бути як більше, так і менше від стандартних. Багато також залежить від особистих переваг користувача та розмірів його долоні.
Наявність додаткових функцій
Звичайно сучасна миша комплектується двома робочими кнопками на верхній поверхні, а також коліщатком. Миші геймером або, наприклад, графічних дизайнерів можуть на додаток до перерахованого мати ще з десяток кнопок, додаткові коліщата і важелі-маніпулятори.
На закінчення відзначимо, що більшість мишей середнього цінового діапазону відмінно справляються з усіма завданнями користувачів. Однак якщо ви думаєте, що вам потрібен розширений функціонал, ви висуваєте підвищені вимоги до розв'язання оптичного сенсору (DPI), вас цікавить крутий дизайн — вам, найімовірніше, доведеться доплатити.
|