Суббота, 27.04.2024, 18:35
Приветствую Вас Гость | RSS
Главная | Каталог статей | Регистрация | Вход
Меню сайта
Форма входа
Категории раздела
Жизнь [101]
життя
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Ответы на вопросы / Відповіді на запитання
Главная » Статьи » Жизнь » Жизнь

Як подолати страх водіння

Як подолати страх водіння? З цим почуттям стикаються багато людей - як новачки, так і досвідчені водії, які перенесли психологічну травму, водії після тривалої перерви в управлінні транспортним засобом. Сьогодні мова піде про страх перед самим автомобілем, перед його управлінням, дорогий і впевненістю у власних силах. Перше що потрібно зробити - це побороти його. А як це зробити, як подолати страх водіння - ми розповімо в цій статті.

Розглянемо три категорії водіїв, найбільш часто відчувають страх водіння автомобіля:

 новачки,
 водії після ДТП
 водії після тривалої перерви.
По кожній з даних категорій розглянемо причини виникнення страхів та шляхи їх подолання.

Як подолати страх водіння новачкові дізнайтесь
тут: страх перед вождением.
Новачки - сама непопулярна і в теж час «забита» каста на наших дорогах. Нервове, непередбачуване, часто загальмований поведінку нерідко провокує інших водіїв на агресію, створює пробки і аварійні ситуації. Однак, безперервні сигнали і моргання фарами не допоможуть новачкові. А наше завдання, як більш досвідчених і свідомих водіїв допомогти йому швидше адаптуватися в потоці руху і не створювати зайвої нервозності. Адже кожен з нас пройшов через це. Згадайте себе, перш ніж сигналити і поставтеся з розумінням.

Про свій страх перед дорогою, автомобілем і рухом новачок знає і сам. Исток будь-якого страху це невідомість, ймовірність потрапити в ДТП. Перед новачком, які виїжджають в місто вперше без інструктора, постає завдання відразу з декількома невідомими:

- Як поведе себе автомобіль, чи не зламається?

- Впораюся я з керуванням?

- Не забуду я значення того чи іншого знака або дорожньої розмітки?

- Не порушу я ПДР по неуважності?

- Чи не попаду я в ДТП?

У кожного новачка подібні питання крутяться в голові постійно. З напрацюванням досвіду, впевненості у своїх силах, синхронізації роботи свідомого і несвідомого (наприклад, аналіз дорожньої ситуації і перемикання передач) поступово забираються ці питання один за іншим, в різній послідовності. За оцінкою фахівців, страх водіння майже неможливо подолати за допомогою тренінгів і психологічних прийомів - вони вирішуються тільки практичним досвідом. Щоб перестати боятися їздити - потрібно більше їздити!

В деякій мірі підготувати людину психологічно, розповісти йому з якими ситуаціями і з якими «ввічливими» водіями він зіткнеться при першій своїй самостійній поїздці, як реагувати на таке ставлення - найперше завдання інструктора-наставника. На жаль, в школах цьому приділяється дуже мало уваги, а часом - взагалі не вчать.

Всі страхи індивідуальні, залежать від безлічі факторів, від підлоги до віку. Найчастіше виникнення страху обумовлюється найбільш поширеними дорожніми ситуаціями. Які, втім, самі новачки через недосвідченість, часто і провокують. Наприклад, дві найпоширеніші ситуації:

1. Нерішучість, нерозторопність на дорозі. В даний час наша дорожня мережа, за рідкісним винятком, далека до ідеалу. Дороги і вулиці, проектувати 30-40, а де й всі 100 років тому, не в змозі вмістити весь автотранспорт. Часто на дорозі потрібно дуже хороша реакція, щоб не потрапити в пробку або не застряг в «мертвому» ряду. Як не до речі буде замешкавшийся на світлофорі новачок. Він отримує порцію криків, незадоволених клаксонів. В результаті починає нервувати ще більше, невміло рушає, глухне, завод не вичавивши зчеплення ... Спалахує червоний. Потік продовжує стояти до нового «зеленого». Знайома ситуація?

2. Непередбачувані маневри. Інтернет повний відео з новачками, які маневрують на дорозі, як за власним домашньому коридору. Правила пріоритету, перестроювання, розмітка - ніби не для них. Здійснюючи маневр, вони частенько гальмують в самий останній момент, забувають включити «поворотник» і роблять ще безліч грубих помилок.

Знову ж, дорогі досвідчені водії, поставтеся з розумінням і не нагнітати напругу. Краще проявити обережність. Із за того що ви будете сигналити, спровокуєте новачка на більш різкі маневри і можливе ДТП.

Деякі поради новачкам:

- При відсутності або малому досвіді вибирайте не жваві і непопулярні маршрути з максимально низьким потоком руху! Шлях ваш шлях до будинку або роботи буде довшим, і коштувати трохи дорожче. Зате ви, що називається, вб'єте відразу двох зайців. По-перше, напрацьований досвід за кермом, причому саме реальної їзди, а не стояння в пробках в центрі міста. По-друге, без всякої нервозності навчитеся правильно і оперативно оцінювати дорожню обстановку. Повірте, буквально через кілька місяців страх піде, як перед автомобілем, так і перед дорожніми маневрами і складними ситуаціями.

- Обов'язково розмістіть на автомобілі відповідний знак, щоб наступний за вами водій розумів, що за кермом новачок і, відповідно, виявляв терпіння і обережність. Згідно з дослідженнями кількох авторитетних автомобільних журналів, дані знаки більш ніж в 10% випадків рятували новачка від ДТП! Адже побачивши знак «У» або горезвісну «Туфельку», досвідчений водій, як мінімум збільшує дистанцію до автомобіля і передбачає можливі нелогічні маневри і гальмування «колом».

- Чи не нервуйте! Повністю відключитися, звичайно, не вийде, але мінімізуйте нервозність! Нехай ви невдало рушили, нехай заблокували дві смуги, або заглохні на світлофорі. Це буває з усіма. Нехай кричать, лаються і сигналять - це ж не ДТП і ніхто не постраждав. Набагато гірше, якщо ви, злякавшись реакції оточуючих, різко вилетите на перехрестя під «жовтий» світло і будете протаранені лихачем!

Нічого страшного немає, якщо ви заспокоївшись, спокійно заведеться і перечекає ще один цикл світлофора. Зате потім, спокійно рушайте з місця і їдьте. Не приймайте все на свій рахунок. Крики і сигнали відносяться і до досвідченим водіям, це аж ніяк не прерогатива новачків. «Дудять» все і всім - це дорога, а, точніше - вітчизняна культура водіння! Тим більше, якщо ви не посоромилися розмістити знак новачка на заднє скло - це залізний аргумент. Для будь-якого досвідченого водія це читається як: «А я тебе попереджав!».

- Відчуваєте, що почали нервувати - зробіть два-три глибоких вдиху і видиху. Це значною мірою допоможе зняти напругу.

- Частіше посміхайтеся собі в дзеркало. Це підсвідомо стимулює мозок на створення доброзичливого настрою.

- Якщо ви боїтеся ДТП - подумки створіть його образ. Вам тут же прийде картинка тих небезпечних моментів, які варто уникати - перевищення швидкості, обгін і т.д.

- Зовсім новачкові, а також при купівлі нового автомобіля всі фахівці рекомендують мінімум півгодини, що називається, «посмикати всі важелі», стоячи на місці. Купується м'язова пам'ять, запам'ятовуються органи управління, їх функціональність, відстань. Відповідно, при виїзді на дорогу ви вже не будете відволікатися на пошук важеля КПП або інших кнопок.

- Часто допомагає присутність поруч досвідченого водія (друга, знайомого). У більшості випадків це додає впевненості новачкові. Вельми здорово якщо це буде спокійний і холоднокровний людина, яка, до того ж, може зрідка коментувати дорожню обстановку.Кроме того, він зможе допомогти вам у придбанні навичок водіння, як описано в статті: «Вправи з водіння».

- Якщо вам не пощастило і ви потрапили в щільний потік, при першій же можливості зупиніться. Не важливо, з'їзд це у двір, путівець, автозаправка, стоянка. Зробіть перерву, відкиньтеся в крісло і віддихаєтеся. Або просто пройдіть до прилавка і купіть собі шоколадний батончик - ви це заслужили.

Категория: Жизнь | Добавил: 329 (25.05.2015)
Просмотров: 1016 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Сделать бесплатный сайт с uCoz